Продлят ли действие 13-% надбавки к ввозной пошлине?

Сегодня в Верховной Раде зарегистрирован проект Закона №6747, автором которого является С. Терехин, касающийся временной надбавки к ввозной пошлине.

Согласно сообщению www.autoconsulting.com.ua, данный документ предполагает приведение законодательства Украины в соответствие с решением Конституционного Суда №15-рп/2009 от 23 июня 2009 в части полномочий Кабмина.

Вместе с тем, в законопроекте содержится поправка к 3.6. Закона «Про Митний тариф України»:
«3.6. Тимчасова процедура запроваджується на період, який не перевищує граничний строк у дванадцять поточних календарних місяців (далі – граничний строк), починаючи з місяця, в якому закон про запровадження тимчасової процедури набирає чинність. Якщо оцінка стану і перспектив платіжного балансу свідчить про подальшу наявність підстав для продовження тимчасової процедури (стан платіжного балансу України надалі залишається критичним), то Кабінет Міністрів України має право подати на розгляд Верховної Ради України проект закону про поширення дії тимчасової процедури на наступний період, що не перевищує граничний строк, та/або про зміну розміру тимчасової надбавки. У разі прийняття такого проекту як закону, відновлюється порядок нотифікації Комітету з питань обмеження платіжного балансу СОТ та консультацій у його межах».

Кроме того, в разделе «Прикінцеві положення» отмечается следующее: «Вважається діючою тимчасова надбавка до ставок ввізного мита, встановлена відповідно до закону з урахуванням рішень Кабінету Міністрів України, прийнятих на підставі його норм, до набрання чинності рішенням Конституційним Судом України від 23 червня 2009 року №15-рп/2009 у справі щодо тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита. У подальшому перелік товарів, до яких застосовується тимчасова надбавка до ставок ввізного мита, та розмір такої надбавки, можуть бути зміненими виключно законом».

То есть, данные поправки расширяют срок действия 13% надбавки с 6 до 12 месяцев, а также делают их действие законными. В случае позитивного голосования, Закон вступит в силу с момента опубликования, и 12 месяцев будут считаться от 6 марта 2009 года – до 7 марта 2010 года.

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.