Сегодня ЗАЗ-965 празднует юбилей

Ровно 55 лет назад, 22 ноября 1960 года с конвейера Запорожского автозавода сошла первая промышленная партия автомобилей «Запорожец» ЗАЗ-965.

2

Через два года, в октябре 1962-го началось производство модернизированной версии ЗАЗ-965А. Внешним изменениям подверглись воздухозаборники и воздуховоды, задняя панель стала съемной. Изменили капот, приборный щиток и светотехнику. У машины появился более мощный (30 л. с. против бывших 23 л. с.) двигатель. Этого удалось достичь благодаря увеличению рабочего объема с 746 до 887 см куб. Скорость выросла до 110 км/ч, а расход топлива составлял 5,5 л на 100 км. Наряду с базовыми моделями на заводе производился экспортный вариант 965А «Ялта», отличающейся улучшенной комплектацией.

«Запорожец» отпраздновал юбилей

Цена первых ЗАЗ-965 составляла 1800 советских рублей, в то время как средняя зарплата рабочих и служащих была на уровне 78 рублей в месяц. Всего с октября 1960-го по 1969 год выпустили 322 106 «Запорожцев» 965-го семейства.

Сегодня ЗАЗ-965 празднует юбилей

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.

  • Андрей

    Якщо прирівняти 78 рублів середньої зарплати в Союзі і ціни, на рівні 1800 рублів за авто, то на нинішні реалії при середній зарплаті 2000 грн, авто коштувало близько 49 000 грн.

    Не хайте совок. Нам ще рівень совка треба наздогнати… Я не маю за ціль хвалити Радянський Союз, але мені здається, що ми всі трошки занадто його очернили. Якщо і переконувати, що «совок» був поганим, то не словами, а ділами і рівнем життя. Поки що я цього не бачу. Все, що змогли досягнути теперішні «патріоти націоналісти», це розікрасти і розбазарити нажите таким ненависним Союзом. Я за Україну, але чесну, багату і справледливу. Історія Радянського Союзу, це не розривна частина Української історії. Тому не треба від неї відвертатися і, тим паче, зневажати. Це була доля наших дідів і батьків. Хороша і погана. Треба вчитися на помилках і йти далі. Але йти далі разом. Разом зі всіма нашими сусідами і друзями. Треба відкидати спроби користливих сил, посварити нас з країнами СНД, з якими не так давно ми ділили і горе і радість. Шкода, що український народ не розпізнав лицемірний план «заходу» посварити нас з нашими східними сусідами. І поки що цей план реалізується. Але я надіюсь, що людям вистачить мудрості прийняти правильне рішення і припинити цю криваву вакханалію і братовбивчу війну. Ми всі — один народ. Білоруси, Росіяни та Українці. Убекистан, Киргизтан, Таджикистан, Кіргізія також нам не вороги і зла нам не бажають. Ми всі разом можемо створити потужну співдружність держав. яка є, і допомагати один одного в своєму розвитку. Я не думаю, що Росія, яка не знищила нас в Радянському Союзі, хоче це зробити зараз. Я не думаю, що вона зазіхає на територіальну цілісність України. Треба розуміти, що вона проти того, щоб їхніми сусідами були Американці з базами НАТО і ядерними ракетами повернутими в сторону Росії. А до цього все і йде. США розробили хитрий план, при якому при любому розкладі вони виграють. Спочатку нас пряником манять в Євросоюз і НАТО, але чогось грошей, щоб тупо купити український народ пошкодували, США вирішило, що війна їм буде краща. Завдяки цьому вони і першу мету досягнуть і ще й грошенят зароблять. Бо для одних війна, це горе, а для інших, то рідна мати. Українці. Не треба на мене озлоблюватися за ці слова. Я розумію, що ненависть до «москалів» у нас в генах, але я лише хочу, щоб ви трішки заспокоїлись, відкинули всю пропаганду, яка йде з обох боків і сіли подумали. Чистою, світлою головою. По фактах, логічно. І все. Я думаю, це краще, ніж гинути на Донбасі і руйнувати власну країну, перетворюючись в жебраків. Ніхто вас годувати і отримувати не збирається, тим більше Європа чи Америка, на яких ви так сподіваєтесь. Вони для своїх людей шкодують. А хто ми їм такі….

    • bestmatros

      Аплодирую Автору стоя!!!!!!!!