Стали відомі імена найкращих маленьких знавців правил дорожнього руху

"Хто краще знає ПДР, той крутіший!" У Києві вручили нагороди переможцям Національного літературного конкурсу “0-бачність”. Головний приз — велосипед дістався десятикласниці Аді Дорогановій (Перещепинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Перещепине, Новомосковський р-н Дніпропетровська область )

Всього на конкурс надійшло понад 700  робіт. Переможців визначали у трьох вікових категоріях. Три перші місця  отримали ноутбуки. Це Дар’я Розлуцька (учениця 4 класу ЗОШ № 65  Кривий Ріг), Лілія Олешко (учениця 8 клас, Гімназія №31 гуманітарно-естетичного профілю, Чернігів) і  Варвара Гуцол (учениця 9 класу гімназії № 49, Кривий Ріг).

Заохочувальні призи від партнерів конкурсу отримали другі і треті місця:

У категорії 1-4 класи ІІ місце – Вікторія Федосєєва ( учениця 3 класу,  ЗОШ І-ІІ ступенів №76 Кривий Ріг) ІІІ місце – Міланія Ілларіонова (учениця 3 класу, СЗОШ №22,  Миколаїв). Категорія 5-8 класи: ІІ місце Єлизавета Сіксяєва (учениця 8 класу, КЗО НВК «Червономаяцька НСЗШ І-ІІ ступенів –ДНЗ Солонянської районної ради Дніпропетровської області) та  Наіра Габріелян (учениця 8-Б класу Криворізької загальноосвітньої школи школи № 122).

ІІІ місце: Марія Путіліна(учениця 8-А класу, Криворізької ЗОШ, І-ІІІ ступенів №62)  та Дмитро Маляр (учень 5 -А КЛАСУ, КЗШ І-ІІІ ст. №119, м. Кривий Ріг)

Категорія 9-11 класи: ІІ місце — Анастасія Худан (10 клас, ЗОШ I-III ступенів № 61,м. Кривий Ріг) . ІІІ місце Такуї Нікогосян ( учениця 11 класу,  вихованка гуртка літературної творчості «Альтанка» ДЦ, м.Миколаїв).

А також журі визначили трьох троє переможців у спеціальних номінаціях.

Краща казка про Колобка — Тетяна Макаренко (вихованка гуртка «Жайворонок» Будинку творчості дітей та юнацтва м. Покров).

Спеціальна номінація від Лесі Мудрак “За поетичну оригінальність” – Варвара Микитюк (учениця 10-А класу,  Криворізької педагогічної гімназії)

Номінація від Ольги Дробишевої “За казковість”: Аліна Яворська (чениця 9 класу КЗО «Славгородська СЗШ», Синельниківського району, Дніпропетровської області).

“Коли ми побачили глибину переживання дітей у цих роботах, то зрозуміли, що такі діти можуть змінити цей світ на краще”. – Каже голова ГО “Traffic Challenge” і член журі Ольга Дробишева.

Traffic Challenge

Призи дітям вручив шоумен, актор ”Студії Квартал-95” Євген Кошовий: “Своїх дочок я вчу так, як вчили мене: подивитись на право-на ліво, а тільки потім переходити дорогу.”

Traffic Challenge

Діти обачніші на дорозі ніж дорослі, відмітив голова видавництва “Саммит-Книга” Іван Степурін: “Для мене це був виклик включитися в журі і подивитись на скільки соціально активними є школярі і відповідальними в плані безпеки на дорозі”.

З вини дорослих гине у 13 разів більше дітей, ніж з вини самих дітей. Про це свідчить статистика. Саме тому рівень дитячої смертності та травматизму дітей на дорогах – стабільно високий. “Порівняно з минулим роком, ситуація на дорогах покращилась. ДТП, скоєнi з вини дітей пішоходів віком до 18 років у 2016 році знизилися майже на 50% у порівнянні з 2015 роком. Діти стали більш обізнані і свідомі. — Сказала керівник проекту “Шкільний офіцер поліції” Катерина Белугіна. — І це говорить про взаємодію всіх органів, які займаються вихованням дітей.”

Голова журі письменниця Леся Мудрак відмітила високий рівень робіт і попросила батьків заохочувати дітей і далі писати – можливо серед учасників конкурсу майбутні українські письменники: “Остап Вишня говорив, якщо ти входиш у літературу, не забувай чистити черевики. І пам’ятай, що в ній був Гоголь, в ній був Шевченко. Ми вчитувались в кожну роботу. Роботи наших переможців — це справді нетипові твори. У нас були і проза, і вірші. Діти дозволили нам подивитись на дорогу і безпеку зовсім іншими очима”.

Організатори планують розширити рамки конкурсу до міжнародного рівня: “Сподіваємося, цей конкурс запалив більший вогник бажання до змін і бажання приєднуватися до європейських традицій з безпеки дорожнього руху Це правильна європейська традиція – культивувати дотримання правил безпеки на дорозі і бути обачними”. – Каже Ольга Дробишева.

Літературний конкурс для дітей з правил безпеки дорожнього руху “0-бачність” проводився вперше Національною програмою з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді «Traffic Challenge» спільно з Національною поліцією України в рамках Десятиріччя дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху 2010-2020 років, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН.

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.