В Україні представлений широкий вибір мотоциклів, випущених відомими виробниками. Але досить часто такий транспортний засіб водії вважають за краще купувати за кордоном через ширший асортимент і низьку вартість. Тому дуже часто виникає питання – чи потрібно розмитнювати мотоцикл, у чому особливості даної процедури і скільки коштує розмитнити мото. Розрахувати вартість Ви можете за допомогою нашого калькулятора розмитнення для мотоциклів.
Процес оформлення: список документів
Процедура офіційної реєстрації мотоциклів дещо відрізняється від легкових автомобілів. Для розмитнення необхідно надати низку документів. Це можуть бути оригінали або нотаріально завірені копії. Точний список потрібних паперів можна уточнити безпосередньо на митниці перед перетином кордону. Відповідно до чинного законодавства до мотоциклів не застосовується обов’язкова вимога щодо відповідності стандарту Євро-5, а також не враховується вік ТЗ. Для реєстрації потрібно:
документи, що підтверджують особу (паспорт громадянина України, закордонний паспорт, ІПН, посвідчення водія);
митна декларація;
документ про право перетину кордону;
технічний паспорт (плюс копія);
документ, що підтверджує право власності (купівля-продаж, дарча або договір обміну);
сертифікат походження;
документ, що підтверджує вартість мотоцикла (рахунок-фактура, інвойс, чек чи рахунок).
Чи обов’язково розмитнювати мотоцикл
Відповідно до законодавства України, їздити на нерозмитненому транспортному засобі будь-якого типу можна лише до 5 календарних днів із обов’язковим наступним перетином кордону. Якщо не розмитнити мотоцикл, на власника транспортного засобу буде накладено штраф.
Вартість розмитнення Ви можете дiзнатись за допомогою нашого актуального митного калькулятора для мотоциклів.
Чи потрібно розмитнювати мопед?
Мопед – це один із видів транспортних засобів, оснащений двигуном внутрішнього згоряння, потужність якого не менше 50 кубічних см (або електричним мотором з потужністю від 250 Вт до 4кВт). Максимальна швидкість руху мопеда складає 50 км/година. Незважаючи на такі низькі показники, мопед є повноцінним учасником дорожньо-транспортного руху. Тому на запитання чи можна їздити на нерозмитненому мотоциклі чи мопеді відповідь – однозначно ні. Їзда на незареєстрованих транспортних засобах в Україні заборонена.
Вартість розмитнення мопедів ви також можете прорахувати на калькуляторі розмитнення.
Як розрахувати розмитнення мото в Україні 2023
Дізнатись скільки коштує розмитнення мотоцикла можна до прибуття на митницю. Для цього можна скористатися спеціальним калькулятором. Подані обчислення є максимально точними, оскільки для підрахунку потрібно вказати інформацію про транспортний засіб. У випадку з мотоциклом власнику потрібно знати точну ціну за ТЗ, а також об’єм двигуна (у кубічних сантиметрах). За реєстрацію необхідно сплатити:
Мито. Варто заздалегідь дізнатися, як вважається мито на мотоцикл, так як воно може змінюватися. Вона становить 10% вартості мотоцикла, але, якщо транспортний засіб привезений з Канади мито становить – 5%.
Податок на додану вартість (ПДВ). Його розмір розраховується за формулою (вартість ТЗ + мит + акциз) х 20%.
Акциз. Його розмір змінюється в залежності від потужності силового агрегату та розраховується для кожної моделі окремо.
Щоб сказати точно, скільки коштує розмитнення мотоцикла в Україні, необхідно підрахувати розмір акцизу. Нижче наведено таблицю з необхідними даними.
Об’єм силового агрегату
Розмір акцизу
До 500 кубічних сантиметрів
0,062 євро
500-800 кубічних сантиметрів
0,443 євро
Більш 800 кубічних сантиметрів
0,447 євро
Розмитнення: приклад підрахунку вартості податків
Щоб дізнатися приблизно скільки коштує розмитнення мотоцикла з Європи, можна скористатися прикладом розрахунку для моделі Honda NC700X. Транспортний засіб було вироблено в 2013 році (але для розмитнення вік моделі не має значення. Обсяг силового агрегату – 700 кубічних см, а його повна вартість 2 тисячі євро. Власнику необхідно заплатити мито у розмірі 200 євро (вартість х на 10%), акциз – 310 євро (700 кубічних см х н 0,443 євро), податок на додану вартість – (2000 + 200+ 310) х 20% = 502 євро, загальна сума платежів складає 1012 євро.
Які транспортні засоби потрапляють під категорію мото
Мотоцикли – це транспортний засіб, оснащений силовим агрегатом і який відрізняється наявністю двох або трьох коліс. Ще однією відмінною характеристикою такого засобу є вертикальна посадка і упори для ніг на всі боки. Переднє поворотне колесо оснащене прямим керуванням.