X

Як боротися зі сном у далекій дорозі

В последние летние дни многие украинцы хотят успеть отдохнуть, съездив на море. Немало из них отправляются в путь на личном автомобиле. Длительное пребывание за рулем и жара нередко нагоняют на водителей сонное состояние. Как бороться со сном в дальней дороге?

Висока температура навколишнього повітря діє на водія так само, як алкоголь – притупляється реакція, з’являється сонний стан, внаслідок чого збільшується ризик виникнення ДТП. Як боротися зі сном у далекій дорозі?

Головне правило – перед далекою дорогою обов’язково потрібно добре виспатися! При цьому у спекотні літні дні краще планувати свої поїздки, особливо на великі відстані з урахуванням погодних умов. Досвідченим водіям, які здатні нормально керувати транспортним засобом у темний час доби варто вирушати у далеку дорогу рано вранці з таким розрахунком, щоб дістатися до кінцевої точки подорожі в такий час, коли ще не настане сильна спека.

Якщо в дорозі водій відчув, що спека нагнала сонний стан, обов’язково потрібно зробити «привал»: вийти з автомобіля, зробити збадьорливі гімнастичні вправи і попити води. В далеку дорогу необхідно взяти з собою запас питної води. Мінералка краща за солодкі напої – вони погано втамовують спрагу. Не варто також одразу багато пити – краще це робити часто, але потроху, підтримуючи загальний баланс води в організмі. Випити холодної води у спеку дуже приємно, однак при цьому є ризик підхопити ангіну – рекомендується пити воду помірної температури. Не зайвим буде взяти з собою в дорогу термос з міцним чаєм або кавою – такі напої добре підбадьорюють! Рух рекомендується продовжувати тільки після того, як водій відчує, що сон минув.

Водії-далекобійники радять брати в далеку дорогу насіння або горішки – постійний процес їх поїдання не дає організму заснути, а от бутерброди або інша більш ситна їжа навпаки – призведе до ще більшого розслаблення організму і сонливості.

Крім того, при далеких поїздках на автомобілі до моря також дуже важливо правильно одягатися.