<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

Вчити ПДР по-фінськи виявилося нескладно

Сергей Матусяк
Сергей Матусяк
May 6, 2017 09:35 AM

Щоб їздити на автомобілі в Фінляндії проїздом, достатньо і українських «прав». Але якщо живеш там постійно більше року, доведеться перескладати на фінські. Наш читач, який проживає у Фінляндії, поділився досвідом підготовки до іспитів на отримання водійського посвідчення.

Загалом правила дорожнього руху у Фінляндії схожі на українські, адже грунтуються на єдиних європейських постулатах дорожнього права. Але є і відмінності. Переважно вони стосуються деяких знаків і організації дорожнього руху. Щоб вивчити їх, майбутньому водієві слід зареєструватися на спеціальному сайті.

fin_test

 

Доступ до нього платний і залежить від терміну навчання. Якщо для ознайомлення з фінськими особливостями ПДР вам вистачить і 10 днів, доступ обійдеться в 13,9 євро, а якщо потрібно три місяці – 40 євро.

Зареєструвавшись у системі, користувач обирає потрібну категорію «прав» (на легковий автомобіль – В) і отримує доступ до двох видів завдань.

Перший – дорожні знаки. Претендент на фінське водійське посвідчення може випробувати свої знання з семи категорій дорожніх знаків. Щодо кожної з них дається завдання з 10 питань. В опитуванні – три варіанти відповідей. Після іспиту система оцінює проходження тесту і показує, де були неправильні відповіді.

fin_test

Інший блок – теоретичні тести. Вони розбиті на три розділи – загальна теорія, питання з різних дисциплін і дорожні ситуації. Якщо перші два розділи схожі на українські білети ДАІ (запитання і три варіанти відповідей), то дорожні ситуації зовсім інші.

Запитання являють собою фото ситуації в автомобілі. Вид за лобовим склом, панель приладів, вид з усіх дзеркал заднього виду. Завдання такі – чи можна перелаштовуватися або повертати в цій ситуації, чи потрібно зупинятися.

fin_test

Причому ситуації явно взяті з місцевого життя – іноді буває дощ, сніг, сигнали світлофорів не завжди добре читаються. Добре хоч розмітка є скрізь – загалом, все як на звичайних фінських дорогах.

fin_test

Тестування може відбуватися двома мовами – фінською та англійською. Завдання сформульовані зрозумілими для людей, які не досконало володіють англійською мовою. Наприклад, кореспондент «Автоцентру» пройшов завдання на 90-100% правильно.

fin_test

Після навчання студент вирушає в поліцію, де складає майже такі самі іспити, як на сайті. І якщо часу на навчання йому вистачило, то проблем зі складанням іспитів бути не має.

Сергей Матусяк
Автор
Сергей Матусяк
Главный редактор журнала «Автоцентр»
Завантаження...