Вантажівки стануть безпечнішими для пішоходів і велосипедистів

ПДР та безпека
Юрий Гоголев
Юрий Гоголев
Oct 5 08:00 PM
1

Голландська компанія GrootJebbink почала пропонувати унікальну систему SmartVue DobliCam, що допомагає усунути сліпі зони на вантажних автомобілях. Система складається з монітора, ширококутної камери і датчика руху. У разі появи пішохода або велосипедиста з правого борту, водій отримує звуковий сигнал.

Ба більше, на спеціальному дисплеї в кабіні виводиться зображення, на якому показана контрольована камерою зона. Пропонується і технологічніший варіант системи — з камерою і датчиком не тільки з правого, а й із лівого боку, а також на кормі.

Зазначимо, що подібні системи допомоги водієві почали встановлювати на вантажівки у 2016 році — піонером тут став Mercedes-Benz із системою Sidequard Assist. А у 2020 році аналогічну систему — Vulnerable Road User Collision Warning (VRUCW) – представила на своїх машинах і компанія Scania.

Зазначимо, що всі ці системи тільки попереджають водія, не втручаючись у процес керування. Щоправда, в 2021 році Mercedes-Benz планує вивести на ринок систему Active Sidequard Assist, яка зможе автоматично задіяти гальма, якщо є загроза наїзду на пішоходів і велосипедистів.

Юрий Гоголев
Автор
Юрий Гоголев
Редактор
Завантаження...