X

На українських дорогах з’являться SOS-станції

В соответствие с новыми государственными строительными нормами, на дорогах первой категории должны появиться станции экстренной связи – SOS-cтации

”Упроваджуємо ще одну європейську практику безпеки на трасах – станції екстреного зв’язку. Їх ще називають SOS-станції”. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук заступник міністра будівництва і житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Для цього в нових змінах до державних будівельних норм (ДБН) щодо проектування доріг загального користування введено рекомендаційну норму – передбачати дорожній технологічний зв’язок на найбільших українських трасах для встановлення таких станцій.

На дорозі може статися різне, тому в багатьох країнах Європи для того, щоб убезпечити водіїв і пасажирів авто на трасах у разі виникнення можливої надзвичайної ситуації уздовж дороги кожні кілька кілометрів проектують такі невеликі SOS-станції.

З їхньою допомогою можна викликати швидку, поліцію, скористатися аптечкою тощо. Тепер таку практику можуть ввести і у нас.

Читайте також:
Почему водители не оказывают помощь пострадавшим в ДТП

Вигляд та комплектація таких SOS-станцій, а також відстань, на якій їх розташують, і час прибуття на місце відповідних екстрених служб буде визначено індивідуально згідно з проектом.

Ця норма стосується нового будівництва та реконструкції доріг першої категорії – це траси міжнародного значення. Зміни в ДКН, розроблені ДП “ДерждорНДІ”, набувають чинності з 1 вересня цього року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових і реконструкції наявних будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.