X

Новий краш-тест став сенсацією (+ВІДЕО)

Страхово́й институ́т доро́жной безопа́сности США провел новые краш-тесты с 25-процентным перекрытием со стороны пассажиров. Результат оказался не ожиданным.

Ідея провести краш-тест нового типу виникла у фахівців Страхового інституту дорожньої безпеки США (англ. Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) після того як автовиробникам було дано рекомендацію доопрацювати жорсткість кузова автомобіля. Нагадаємо, що вперше тест із малим перекриттям відбувся ще в 2012-му році. Мале перекриття – це перешкода, яка становить близько 25% ширини автомобіля, а не як загальноприйнято – 40%. Цього разу IIHS ще встановив перекриття на сторону пасажирів, замість загальноприйнятої методики з перешкодою з боку водія. Швидкість у момент зіткнення залишилася колишньою – 64 км/год.

Знаючи методику перевірки безпеки, автовиробники могли свідомо збільшити безпеку з боку водія, ігноруючи бік пасажира. Саме тому цей краш-тест для автовиробників став сюрпризом. Для краш-тестів взяли сім кросоверів із високою безпекою для водія. Це Toyota RAV4, Nissan Rogue, Mazda CX-5, Subaru Forester, Buick Encore, Honda CR-V і Hyundai Tucson.

Як показало порівняння результатів краш-тестів, рівень захисту з боку водія та переднього пасажира виявився здебільшого справді різним. Найкращим у цьому тесті став, на диво, Hyundai Tucson, у якого і водій і передній пасажир захищені однаково. У решти знайшли різницю. Найменше відмінностей у рівні захисту тих, хто сидить попереду, виявили в Buick Encore, Honda CR-V і Mazda CX-5. Більш суттєва відмінність між рівнем безпеки для водія і переднього пасажира мала місце у моделей Nissan Rogue (X-Trail), Subaru Forester і Toyota RAV-4.

Після цього для двох моделей Honda CR-V і Toyota RAV-4 відбулися повторні краш-тести, але вже з 50-відсотковим перекриттям для пасажирів. За такого випробування результат виявився набагато кращим – відмінності в рівні захисту правої і лівої сторони виявилися мінімальними.

Зважаючи на такі результати Американський страховий інститут дорожньої безпеки вирішив проводити подібні тести регулярно, а з 2017 року вони увійдуть в обов’язкову програму випробувань і без цього тесту автомобіль не зможе отримати найвищу оцінку в рейтингу безпеки. Тому в автовиробників знову з’явилося нове завдання – вирівняти шанси на виживання для водія і переднього пасажира після фронтальних зіткнень із 25-відсотковим перекриттям.