У МВС відзвітували про результати роботи системи автофіксації порушень ПДР за 100 днів

Юлия Дюдюн
Юлия Дюдюн
Sep 8 12:38 PM
121

Як відомо, на дорогах України з 1 червня 2020 року запустили автоматичну систему автофіксації порушень ПДР. Поки що камери в кількості 50 одиниць встановлені в Києві та області, але до кінця року вони з’являться в усіх обласних центрах країни і на головних автомагістралях, а їх кількість досягне 220 штук.

Із моменту запуску системи минуло вже 100 днів. У зв’язку з цим Міністерство внутрішніх справ України провело прес-конференцію, на якій розповіло про результати роботи КАФів. Так, за словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, за зазначений період система зафіксувала 833 949 фактів перевищення швидкісного режиму, на підставі яких інспектори склали постанови про факт порушення ПДР. Із них наразі сплачено 645 526 постанов.

Білошицький наголосив, що в Україні доволі високий ступінь відповідальності водіїв,  оскільки штрафи оплачують 77% порушників. Також він зазначив, що більшість українських автомобілістів погашають постанови протягом 10 днів після отримання, оскільки саме в цей період передбачено пільговий штраф (знижка становить 50%). При цьому він розповів, що не всі водії відповідальні і готові відповідати за свої проступки, тому в органи виконавчої служби вже відправлено близько 25 тисяч матеріалів про примусове стягнення штрафів через суд.

Заступник міністра МВС Антон Геращенко вкотре заявив, що система автофіксації запущена не з метою поповнення бюджету за рахунок штрафів, а для того, щоб зменшити кількість аварій на дорогах і смертність у них. Саме тому камери встановлено на найбільш аварійно-небезпечних ділянках і в місцях високої концентрації ДТП. Так, за його словами, з 1991-го до 2019 року на дорогах країни загинуло 174 095 осіб, а це в десятки разів більше, ніж під час збройної агресії Росії на сході України. Тільки в 2019 році в ДТП загинуло 3454 людини.

“Після запуску перших 50 камер нам вдалося досягти вражаючого результату для безпеки на дорогах. На окремих ділянках кількість ДТП зменшилася з 37 до 13, а на деяких ділянках доріг аварії припинилися взагалі. Ми порахували, що за 5 років в місцях встановлення камер вдасться уникнути близько 500 аварій. Саме тому до 2023 року кількість камер на дорогах збільшиться до 400, а може і більше”, — наголосив заступник міністра.

В МВД рассказали, сколько
Читайте также 17 Июл 2020, 09:00
В МВД рассказали, сколько "заработали" камеры автофиксации нарушений ПДД
Юлия Дюдюн
Автор
Юлия Дюдюн
Автор на сайте «Автоцентр»
Завантаження...