<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

За перевантаження на дорогах "листи-щастя" почнуть приходити вже в серпні

Юрий Гоголев
Юрий Гоголев
Jun 17 11:30 AM

Українські дороги не витримують перевантаження далекобійним транспортом, а тому, щоб не руйнувалося те, що з таким трудом відновлюється, президент України Володимир Зеленський дав доручення посилити габаритно-ваговий контроль. Таку заяву він зробив на селекторній нараді 16 червня. Як зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, сьогодні на дорогах працюють 9 автоматичних комплексів габаритно-вагового контролю і їхня кількість зростає. Так, до 25 червня їх буде вже 19, а з 1 жовтня – 78, повідомляє АПК Інформ.

В Украине усиливают меры по выявлению перегруза и неисправных автомобилей на дорогах
Читайте также 04 Июн 2020, 21:00
В Украине усиливают меры по выявлению перегруза и неисправных автомобилей на дорогах

Крім того, передбачається збільшити штат інспекторів «Укртрансбезпеки» на 200 осіб (сьогодні їх 141). Ба більше, інспекторам допомагатимуть співробітники патрульної поліції – з такою пропозицією виступив міністр МВС Арсен Аваков. За його словами працівники “Укртрансбезпеки” в силу законодавчих обмежень не можуть ефективно виконувати контроль за дотриманням габаритн0-вагових параметрів. І в цьому питанні його підтримав Володимир Зеленський.

Зазначимо, що автоматичні комплекси габаритно-вагового контролю з грудня минулого року і до травня нинішнього працювали на українських дорогах у тестовому режимі. За весь час перевірку пройшли понад 1 млн 150 тис. вантажівок (понад 20 тонн) і 40% з них були з перевантаженням. Із серпня цього року порушникам уже почнуть нараховувати штрафи і розсилати горезвісні «листи щастя».

Автофиксация превышения скорости: сколько заплатили нарушители за первые 10 дней
Читайте также 11 Июн 2020, 14:30
Автофиксация превышения скорости: сколько заплатили нарушители за первые 10 дней

Зазначимо, що автоматичні комплекси здатні визначати навантаження на вісь, а також вимірювати у русі (до 140 км/год) габарити автомобіля/автопоїзда. Крім того, вони фіксуватимуть і перевищення максимально допустимої швидкості руху. А стосовно штрафів за перевантаження, то вони стартують від 7,5 тис. грн і можуть досягати 35 тис. грн. Нарахування відбувається під час перевантаження від 5% і більше.

Юрий Гоголев
Автор
Юрий Гоголев
Редактор
Завантаження...