Як по-новому перереєстровують авто

«Автоцентр» вирішив з'ясувати на практиці, що ж змінилося в цій процедурі, чи справді вона стала доступнішою, і як тепер її проводять

Під час реформування МВС Державтоінспекцію ліквідували, а її підрозділи МРЕВ, які видавали права, реєстрували/перереєстровували транспорт було реорганізовано в сервісні центри. Крім того, за ініціативою керівництва МВС скасували довідку-рахунок, яка, за словами Арсена Авакова, була багаторічною корупційною складовою. Завдяки цьому перереєстрація ТЗ стала набагато дешевшою.

Покрокова інструкція перереєстрації автомобіля сьогодні

1.Передусім потрібно звернутися до консультанта, повідомивши йому мету свого візиту до сервісного центру (в нашому випадку – для перереєстрації ТЗ), після чого співробітник направить вас до потрібного приймального вікна.

2. Підійшовши до цього вікна, слід надати всі необхідні для такої процедури документи. Після звірки даних адміністратор видає договір купівлі-продажу та квитанції на оплату перереєстрації.

3. Для зручності банківські установи часто розташовані в одній будівлі з сервісними центрами. Перереєстрація ТЗ сьогодні коштуватиме приблизно 400 грн, але якщо на авто залишаються колишні номери, вона на 100 грн подешевшає.

4. Договір купівлі-продажу видають у трьох примірниках, і на їх заповнення знадобиться приблизно 30-40 хвилин. У договір вносяться дані з паспорта, техпаспорта та ідентифікаційного коду.

5. Потім потрібно провести обов’язковий експертний огляд автомобіля, під час якого перевіряють відповідність ідентифікаційних номерних знаків (VIN-номера кузова, номерів рами та двигуна) записам у техпаспорті, а також їх достовірність.

6. Успішно перевірене авто допускають до перереєстрації. Продавець і покупець у присутності адміністратора центру підписують заповнений договір купівлі-продажу і здають старі або транзитні номери.

7. Через 15-20 хв. після подання всіх необхідних документів адміністратор видає новому господарю техпаспорт на автомобіль і комплект номерних знаків. Процедура перереєстрації завершена.

Чимало вітчизняних автомобілістів вважають, що у зв’язку з перетворенням МРЕВ на  сервісні центри МВС по суті нічого не змінилося і там їх на них очікують багатолюдні черги, плутанина й підприємливі співвітчизники, які допомагають вирішити всі питання за преміальні у 2-3 тисячі гривень. Як виявилося, ситуація суттєво змінилася.

Під час реорганізації кількість колишніх МРЕВ скоротилася практично вдвічі – на сьогодні в Україні функціонують 142 центри замість 238, як було ще рік тому. Втім, у регіонах від цього звичайні автомобілісти більше постраждали. Для проведення реєстраційних процедур доводиться їхати в районний центр не один десяток кілометрів, і там все ще можуть бути черги. Для зручності громадян у сервісних центрах з’явилися штатні співробітники, які безкоштовно проконсультують автомобіліста щодо всіх питань, які їх цікавлять.

Справді, завдяки скасуванню довідки-рахунка процедура перереєстрації транспорту подешевшала на 1,5–2 тис. грн (таку суму коштувало оформлення цього «папірця» в торгових компаніях). Замість неї тепер просто в сервісних центрах оформляють договори купівлі-продажу. Причому тут цей документ видають абсолютно безкоштовно, тоді як у нотаріальних конторах ця послуга коштує приблизно 800-1500 грн. До того ж продавцеві доведеться заплатити ще й немалі податки (держмито і податок на прибуток), а також надати додаткові документи: копію свідоцтва про укладання шлюбу, згода другого з подружжя на придбання або відчуження ТЗ тощо. А от у сервісних центрах нічого такого не вимагають.

kak-po-novomu-pereregistriruyut-avto-7

Працівники центру категорично не радять автомобілістам купувати ТЗ шляхом оформлення генеральної довіреності або «за техпаспортом» – річ у тому, що у цьому разі жодних перевірок не проводять і, як наслідок, великі шанси стати щасливим володарем проблемного авто (краденого, з підробленими ідентифікаційними номерами, автомобіля-двійника тощо). А от під час перереєстрації транспорту в сервісному центрі його обов’язково перевірять за всіма наявними базами даних, причому не тільки МВС, а й Державного реєстру обтяжень рухомого майна, що дає змогу виявити лізинговий, кредитний транспорт, що перебуває в матеріалах кримінального діловодства тощо.

Співробітники центру радять людям, які купують уживану машину, крім обов’язкового експертного огляду не пошкодувати ще 170 грн на проведення експертного дослідження – процедури поглибленої перевірки транспорту щодо достовірності номерних агрегатів кузова, рами, двигуна, техпаспорта та відповідності комплектації авто його VIN-номеру. Так, згідно зі статистикою МВС, лише за два місяці 2016 року в Україні під час перереєстрації було виявлено 166 авто з підробленими номерами, 60 авто, що перебувають у розшуку як викрадені і 22 транспортні засоби, на яких було встановлено агрегати, що перебувають у розшуку.

Отже, ми з’ясували, що тепер процедура перереєстрації ТЗ справді стала дешевшою (не потрібно оформляти дорогу довідку-рахунок), зручнішою (співробітники центрів безкоштовно консультують та допомагають автомобілістам) і швидшою (на всі етапи у нас пішло близько години)

.

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.