<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

П'яних водіїв в Україні тепер каратимуть кримінально

Станислав Сидилев
Станислав Сидилев
Nov 22, 2018 02:20 PM

П’яні українські водії – очевидна проблема несумлінних громадян, що зачіпає, на жаль, і сумлінних українців. Такі порушення тепер розглядаються як кримінальні та караються відповідно.

Спершу водіння ТЗ у стані алкогольного сп’яніння розцінювалося як адміністративне правопорушення і каралося штрафом у розмірі 10 200 грн і позбавленням права керування авто на один рік.

Сьогодні, 22 листопада, Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроект №7279-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень».

Документ на законодавчому рівні визначає поняття кримінального порушення і збільшує відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. Вносячи відповідні норми до Кримінального кодексу, законопроект встановлює штраф 17-34 тис. грн і позбавлення права керування до трьох років, а за повторного порушення – штраф до 51 тис. грн і позбавлення прав терміном від двох до трьох років.

Кримінальні правопорушення будуть розслідувати співробітники підрозділу дізнання Нацполіції за спрощеною процедурою впродовж не більш ніж 72 годин від моменту повідомлення про підозру або затримання. Дізнавач, за необхідності в невідкладних випадках, може оглянути місце події, отримати необхідні висновки і взяти свідчення.

Станислав Сидилев
Автор
Станислав Сидилев
Главный редактор сайта «Автоцентр»
Завантаження...