<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

Штраф за їзду в нетверезому стані хочуть підвищити до вражаючих 40800 грн!

Юлий Максимчук
Юлий Максимчук
Jun 1 04:15 PM

Штраф за езду в нетрезвом состоянии

У вівторок, 31 травня 2016 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект №4373 від 05.04.2016 «Про внесення змін до адмінкодексу України (щодо посилення відповідальності за керування ТЗ у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції)». За цей документ проголосували 254 нардепи, за необхідних 226.

Зокрема, проект пропонує суттєво посилити відповідальність за їзду напідпитку. Так водієві, який уперше попався в п’яному вигляді, передав керування товаришеві напідпитку чи відмовився від проходження огляду щодо сп’яніння – загрожуватиме штраф у 10 200 грн та позбавлення права керування на рік (наразі штраф становить лише 3400 грн або позбавлення прав на 1-2 роки, або адмінарешт на 7-10 діб).

За умови повторного вчинення протягом двох років таких порушень любителів їзди напідпитку пропонують карати штрафом у 20 400 грн і позбавленням прав на три роки (нині – за подібні порушення, вчинені протягом 1 року, – позбавлення прав на 2-3 роки з оплатним вилученням транспорту або без такого, або амінарешт на 10-15 діб з оплатним вилученням транспорту або без такого).

А от для тих, хто вперто продовжує їздити за кермом нетверезому стані і попадався в руки правоохоронцям двічі протягом 5 років, покарання буде ще суворішим – 40 800 грн і позбавлення прав на 10 років (на сьогодні за таке порушення, вчинене двічі протягом 1 року, передбачено позбавлення прав на 3-10 років із оплатним вилученням транспорту).

Згідно з регламентом усі пропозиції та поправки для підготовки законопроекту до другого читання вносяться в 14-денний термін після дня ухвалення його в першому. Потім їх розглядають у профільному комітеті, після чого доопрацьований документ виноситься на другий і, здебільшого, остаточний розгляд Верховної Ради. В принципі, за цей час у законопроект можуть внести такі правки, які помітно змінять початковий варіант. У будь-якому разі «Автоцентр» уважно стежитиме за просуванням цієї законодавчої ініціативи і оперативно інформуватиме про такі зміни.

Теги:
Юлий Максимчук
Автор
Юлий Максимчук
Редактор рубрики «Закон на дороге»
Завантаження...