X

В яких випадках за розмови мобільником в авто заберуть права

Не забывайте о том, что разговаривать за рулем по телефону, держа его в руках, запрещено. Напоминаем, что нарушение влечет не только штраф

Навряд чи ми когось тут здивуємо, але для загальної безпеки на дорогах існують правила. Дотримання цих установок дає змогу мінімізувати ймовірність ризику для конкретних водіїв, пішоходів та інших учасників дорожнього руху. Але система, як відомо, завжди дає збій.

Саме тому ми з вами постійно стаємо свідками порушень, про які окремі автомобілісти навіть не замислюються. Якщо, наприклад, з небезпекою керування ТЗ у стані алкогольного або будь-якого ще сп’яніння всі начебто згодні (адже так?..), то мобільний телефон — останній і поки що майже неприступний поріг людської неадекватності.

Читайте також:
Чи може поліція штрафувати за відсутність бризковиків

Сучасне життя давно перебралося у світ інтернету і цифрового зв’язку, тому багато хто навіть не згадується про те, що користуватися мобільним телефоном, тримаючи його в руках, перебуваючи за кермом, — грубе порушення, яке в обов’язковому порядку тягне покарання.

Дорожній адвокат у Фейсбуці нагадує, що якщо користування телефоном за кермом не викликало ніяких наслідків на дорозі, штраф становитиме 425 грн. Якщо ж іншим учасникам дорожнього руху довелося знизити швидкість або змінити напрям через те, що водій відволікся на мобільний телефон — штраф у розмірі 680 грн або позбавлення водійського посвідчення терміном на 6-12 міс.

Читайте також:
В Україні штрафуватимуть за блокування зарядок для електромобілів

Ми приєднуємося до нагадування про те, що водіння автомобіля (і велосипеда, і мотоцикла) — процес серйозний, тому дорослий зважений підхід дуже важливий у середовищі, де від конкретних дій залежать здоров’я і життя людей.