<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

Заводська команда Porsche виграла перегони в Ле-Мані

Autocentre null
Autocentre
Jun 21 08:00 PM
Porsche

Заводська команда Porsche святкує свою 18-у перемогу на марафоні в Ле-Мані.

До опівночі дуель між командами Porsche і Toyota на трасі 24-годинного марафону в Ле-Мані перейшла у кульмінаційну фазу, але ніхто не очікував такої трагічної розв’язки. За коло до фінішу болід Toyota захопив лідерство в перегонах і, здавалося, вже ніщо не зможе зупинити машину на шляху до фінішу. Але абсолютно несподівано спортпрототип Toyota TS050 Hybrid, яким керував Накаджимі, почав втрачати потужність, а коли секундомір, що веде зворотний відлік показав 3 хвилини 25 секунд до фінішу, машина зупинилася на стартовій прямій…

У результаті болід Porsche, що йшов другим, не лише скоротив відставання, але й першим перетнув фінішну межу. Це був 919 Hybrid під номером 2, на якому виступали Ромен Дюма, Ніл Джані і Марк Ліб. Саме їм випала честь першими проїхати під картатим прапором на очах 263 тисяч схвильованих глядачів. До речі, цей самий екіпаж на 900-сильному прототипі святкував перемогу в 2014 році на етапі в Бразилії.

Porsche 919 Hybrid, Porsche Team: Romain Dumas, Neel Jani, Marc Lieb

Перемога в одних із найважчих і найпрестижніших перегонів у Ле-Мані стала 18-ю в історії марки Porsche і другою поспіль. Нагадаємо, що в 2015 році екіпаж, до якого входили Ерл Бамбер, Ніко Хюлькенберг і Нік Тенді, здобув перемогу в 24-годинному марафоні на Porsche 919 Hybrid. А вперше команда прийшла першою до фінішу Ле-Мана 14 червня 1970 року. Це були Ганс Геррманн і Річард Еттвуд на Porsche 917 KH Coupe.

Porsche Team: Romain Dumas, Marc Lieb (l-r)

Другий болід Porsche 919 Hybrid під номером 1, за кермом якого виступали Тімо Бернхард, Брендон Хартлі та Марк Веббер, був змушений втратити багато часу в боксах для ремонту, в результаті чого відкотився назад і фінішував лише 13-м в «абсолюті». У класі LMP1 вони стали п’ятими.

Porsche

Другим у перегонах фінішувала Toyota під керуванням Стефана Сараззана, Майка Конвея та Камуі Кобаясі. Третє місце посів екіпаж Audi у складі Лукаса Ді Грассі, Лоїка Дюваля і Олів’є Джарвіса.

Porsche

У класі LMP2 перемога дісталася екіпажу Ніколя Лап’єра, Густаво Менезеша і Стефана Рікельмі французької команди Signatech Alpine на спорткарі Alpine A460. У класах LMGTE Pro і LMGTE Am перемогу здобули купе Ford GT команди Ford Chip Ganassi Team USA і Ferrari 458 Italia команди Scuderia Corsa.

Porsche

Porsche вирвався в лідери

За підсумками перегонів у Ле-Мані команда Porsche завоювала 71 очко в «Кубку конструкторів» чемпіонату FIA World Endurance Championship (WEC). Нагадаємо, що за перемогу в Ле-Мані команди отримують вдвічі більше очок, ніж в інших восьми 6-годинних перегонах чемпіонату.

Porsche Team: Romain Dumas, Marc Lieb, Neel Jani (l-r)

Таким чином, після трьох етапів команда з Цуффенхаузена очолює турнірну таблицю зі 127-ма очками, на другому місці – їхні партнери з Audi (95), а третю сходинку посідає Toyota (79). У кубку пілотів на першому місці з 94-ма очками екіпаж Porsche в складі Ромена Дюма, Ніл Джані і Марка Ліба.

Porsche 919 Hybrid (2), Porsche Team: Romain Dumas, Neel Jani, Marc Lieb, Porsche Team (1): Timo Bernhard, Brendon Hartley, Mark Webber

Завантаження...