<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

Нова причина для зупинення авто: в Україні оголошують війну пияцтву

Юлия Дюдюн
Юлия Дюдюн
Mar 3, 2020 01:40 PM

Статистика дорожньо-транспортних пригод з летальним результатом в Україні доволі висока. За даними поліції, щодня на дорогах країни в аваріях гине 9 осіб. Величезна частка таких ДТП стається з вини водіїв, які сіли за кермо в алкогольному або наркотичному сп’янінні.

“У 2019 році інспектори поліції склали понад 115 000 протоколів про ДТП у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. І це тільки виявлені і задокументовані випадки! Ця проблема не нова, але надзвичайно актуальна для України”, – зазначив голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Щоб звести таку практику водіїв до нуля, чиновник запропонував додати до затвердженого списку, який на сьогодні складається з 10 пунктів, ще одну причину для зупинення автомобіля поліцією. Нововведення стосуватиметься лише перевірки водія на стан сп’яніння та матиме вигляд експрес-тесту. Щоб правоохоронці не зловживали повноваженнями, їм буде на законодавчому рівні заборонено проводити будь-які інші перевірки під час зупинення авто з такої причини.

Наразі ця ініціатива не підкріплена жодними документами і законопроектами, але найближчим часом її обговорюватимуть у комітетах. Можливо, після цього ми і побачимо її на сайті Верховної Ради.

До речі, така практика не нова і існує в багатьох європейських містах. Там поліцейські можуть перевірити водія на алкоголь навіть під час зупинення на світлофорі.

Блоги
Как бороться с пьянством за рулем
23 Май, 12:46

Юлия Дюдюн
Автор
Юлия Дюдюн
Автор на сайте «Автоцентр»
Завантаження...