X

На що здатний Peugeot Partner 4×4 Dangel: тест-драйв дорогами України

Сьогодні у нас на тест-драйві досить незвичайна комерційна техніка. Це Peugeot Partner, але з цікавою приставкою у назві – 4х4 Dangel. Перевезення вантажів справа відповідальна, а якщо доставляти їх потрібно там, де погані дороги або їх зовсім немає, то тим більше. Сьогодні ми дізнаємося, на що здатний Peugeot Partner з повним приводом.

Автомобілі з маркуванням Dangel в Україні знають мало, хоча у себе на батьківщині, у Франції компанія Dangel добре відома. Її власник починав у 60-х роках з переробки автомобілів для спортивних змагань, проте пізніше справа дійшла і до комерційної техніки PSA Group. Сьогодні Dangel займається модернізацією деяких розвізних моделей концерну Stellantis: марок Peugeot, Citroen, а також Opel.

У нас на тесті побувала машина у версії L1, тобто габаритною довжиною 4,4 м. І відрізняється вона збільшеним до 205 мм кліренсом та посиленою ходовою частиною. Під капотом встановлений 1,5-літровий турбодизель у парі з 6-ступеневою “механікою”. Саме таку версію сьогодні можна замовити в Україні.

Вантажний відсік Peugeot Partner 4×4 такий самий, як і в звичайній моделі, але за одним винятком – висота завантаження тут вище. Внутрішня довжина становить 1,8 м, а об’єм – 3,3 кубометра. Щоправда, корисне місце трохи краде запасне колесо, якому не знайшлося місця під підлогою.

Інтер’єр виконаний у дусі i-Cockpit, фірмовому стилі Peugeot, який зроблений таким чином, щоб водій відчував себе як у кокпіті. Звертає увагу невелике кермо, що для комерційного автомобіля досить незвично. І ще одне цікаве рішення, замість центрального дзеркала знаходиться екран камери заднього виду. Останню можна налаштувати у двох режимах: класичний огляд назад або огляд ділянки в зоні правого борту.

Щодо зручності посадки на місце водія відзначимо, що тут регулюється і рульова колонка, і сидіння. Незважаючи на те, що ззаду суцільна перегородка діапазон налаштування крісла в поздовжньому напрямку досить великий. Якщо останнє відсунути у вкрай заднє положення, то водій на зріст 1,82 м дістає до педалі зчеплення лише кінчиками пальців.

Без мультимедійної системи сьогодні в сучасному автомобілі ніяк, у тому числі й у комерційному. Тому в нашій машині встановлений відповідний 8-дюймовий дисплей з навігацією, сумісний із Сar Play та Android Auto. Інтер’єр розроблявся так, щоб тут було зручно розмістити різні невеликі речі.

Так, наприклад, документи можна покласти не тільки у звичайний бардачок, а й на поличку перед переднім пасажиром. Є також ніші на центральній консолі, перед водієм та за екраном мультимедіа. А якщо цього буде замало, то до ваших послуг ще й велика полиця під дахом автомобіля.

А тепер про невелику, але таку важливу деталь інтер’єру. Це поворотний селектор вибору режимів повнопривідної трансмісії, розташований біля важеля КП. Отже, саме час їх випробувати на ходу.

Перше, що досить незвично за кермом Partner 4×4, – це висока посадка. Звичайно, багато розвізних фургонів її вже мають апріорі, проте тут вона така, що дозволяє легко дивитися на дахи легкових автомобілів. Все це, звичайно, покращує оглядовість на всі боки, в тому числі й завдяки електронному дзеркалу (камері заднього виду).

Під капотом у нашої машини стоїть 1,5-літровий турбодизель BlueHDi потужністю 130 к. с. Механічна, 6-ступенева коробка відрізняється дуже коротким ходом важеля, розташованим прямо під рукою, що полегшує процес перемикання. Перша передача виконує роль понижувальної, що зручно на бездоріжжі і при маневруванні на малій швидкості, а шоста дуже знадобиться на трасі для економії палива. Трохи поїздивши на шосе, середня витрата палива, за нашими спостереженнями, склала близько 5 – 6 л на 100 км. Навіть якщо Partner 4×4 завантажити на повну, а це майже плюс 1000 кг, то витрата, на наш погляд, зросте ненабагато – до 7-7,5 л на 100 км.

Максимальний момент, що крутить, тут 300 Нм і доступний він вже з низів і до 2000 об/хв. Таким чином, перемикатися на вищу передачу можна раніше і отримувати від двигуна максимум віддачі вже на малих оборотах. Це дуже зручно при розгоні або при випередженні, оскільки дозволяє одночасно їхати швидко, і при цьому ще економити паливо.

Їзда асфальтом – це, звичайно, добре, проте Peugeot Partner 4×4 від Dangel відрізняється широкими можливостями і бездоріжжям. Машина дозволяє спокійно з’їжджати на пересічену місцевість та почуватися там досить впевнено. По-перше, тут високий дорожній просвіт. По-друге, повний привід, а в нашому випадку – ще й задній міжколісний блокуючий диференціал. І по-третє, досить невеликі передній і задні звиси, яким позаздрять багато кросоверів і навіть позашляховиків. Крім того, тут незабарвлені бампери, що також грає на руку при невеликих дотиках об перешкоди.

Навіть одного погляду на автомобіль знизу достатньо, щоб зрозуміти його готовність до серйозних випробувань. Тут потужний захист двигуна та паливного бака, а задній диференціал та в’язкісна муфта знаходяться досить високо, над задньою балкою. При положенні селектора «4WD» повний привід працює в автоматичному режимі, тобто задні колеса підключаються, коли передні втрачають зчеплення з дорогою. А при блокуванні заднього міжколісного диференціала повний привід буде постійним, а крутний момент між задніми колесами буде розподілятися порівну. Високий кліренс, збільшений хід підвіски та невеликі звиси дозволяють Partner 4×4 робити справжні дива як під час спеціальних вправ з геометрії прохідності, так і на бездоріжжі.

Таким чином, цей автомобіль стане в нагоді тим, кому потрібно возити вантажі там, де доріг часто просто немає. Це і будівельники, і аграрії, і якісь обслуговуючі компанії, яким потрібно виїжджати далеко за межі доріг із твердим покриттям. Саме там Peugeot Partner 4×4 від Dangel розкриває весь свій потенціал тому, що він не боїться позашляхових випробувань. Звичайно, ціна за такий автомобіль вище, ніж у звичайного фургона, проте за ці гроші клієнт отримує перероблений під off-road автомобіль, причому від компанії-професіонала у своїй справі.