X

З’явилися цікаві подробиці про 10-місний бронеавтомобіль «Новатор»

Компанія “Українська бронетехніка” нещодавно розробила нову версію свого популярного бронеавтомобіля “Новатор”. Останніх за п’ять років виготовили не одну сотню штук і їх дуже полюбили військові за відмінний захист при обстрілах та добрі позашляхові властивості.

Якщо раніше «Новатор» мав кузов типу пікап, який міг перевозити п’ятьох, то тепер машина стала 10-місною. У задній частині замість відкритої вантажної платформи з’явилася броньована надбудова, в якій уздовж бортів розміщується шість протимінних крісел, повідомляє Big Test. На даху встановлено додатковий люк, тут також є поворотна турель для кулемета калібру 12,7 мм.

«Новатор» став на 10 см довшим за рахунок збільшеної колісної бази. Радіус розвороту 6,5-метрової машини, як і раніше, невеликий – близько 8 м. А от споряджена маса зросла майже на 2 тонни – до 9 660 кг. При цьому збільшилася й вантажопідйомність – з 1845 до 3340 кг.

Все це вимагало суттєвого доопрацювання повнопривідного шасі Ford F-550. Почнемо з того, що було посилено задній міст. У задній підвісці відмовилися від пружин на користь ресор, встановили дві пари потужних амортизаторів.

І важливе нововведення – застосували пневмобалони, що дозволило регулювати жорсткість підвіски залежно від навантаження, а також змінювати величину дорожнього просвіту. Пневмоподушки підкачує спеціальний компресор у задньому звисі, – тому встановити окремий пульта керування, праворуч від сидіння водія.

Більш місткий «Новатор» оснащується тим самим 6,7-літровим Ford V8 потужністю 300 к. с. і максимальним крутним моментом 1000 Нм при 1600 об/хв. Коробка передач – автоматична, 6-ступенева. До речі, сьогодні «Українська бронетехніка» освоює виробництво машин на модернізованих шасі Ford F-550, що відрізняються оновленим інтер’єром (мульти-кермо, екран мультимедіа, інше розташування кнопок), а також наявністю 10-ступеневого «автомата». Такі машини будуть оснащуватися ще й круїз-контролем.

Що ж до  10-місного «Новатора», то на недавніх державних випробуваннях машина показала максимальну швидкість 135 км/год, хоча для військових вона рекомендована на рівні 110 км/год. Справа в тому, що 20-дюймові шини із вставками Run-Flat розраховані саме на такий швидкісний показник. До речі, надміцне “взуття” при пошкодженні дозволяє багатотонній машині проїжджати до 40 км зі швидкістю близько 20 км/год.

Читайте також:
Бронеавтомобіль "Новатор" захистив екіпаж від протитанкової міни (фото)