X

Тест-драйв оновленого Kia cee’d: приховані можливості

Хотя Kia сee'd после рестайлинга 2016 года не сильно изменился внешне, но получил ряд технологий и опций, которые делают автомобиль на порядок привлекательнее конкурентов.

Корейські автомобілі поступово завойовують позиції у покупців. Крок за кроком, з кожним оновленням автомобілі стають красивішими, надійнішими, зручнішими і технологічнішими. В деяких випадках навіть обганяючи своїх давніх конкурентів. Оновлення Kia cee’d 2016 року тільки підтверджують це правило.

Макіяж

Порівняно з моделлю 2013 року, коли вийшло друге покоління компактного хетчбека, новинка не дуже змінилася. Бампер у Кіа Сід 2016 став візуально ширшим, облицювання радіатора «тигровий ніс» отримало виразнішу форму, протитуманки на бампері сховалися в хромовані «лопухи».

Ззаду також змінився бампер і ліхтарі. Іншим став і дизайн легкосплавних дисків: у найвищій комплектації вони 16-дюймові, тоді як у нижніх комплектаціях – сталеві 15-дюймові. Втім, навіть ковпаки в них здаються литими дисками.

Зміни в салоні теж не дуже впадають в око. Прилади та повітроводи Кіа Сід окантовані в хром, з’явилося приємне підсвічування USB і розетки. На центральній консолі – глянсова вставка.

Довга зима не проблема

Втім, нове обладнання не дуже помітне. Наприклад, таку корисну опцію, як підігрів керма, рідко можна зустріти в хетчбеках С-класу. А в Kia сee’d він є вже в середній із трьох доступних комплектацій. Крім того, тут є електропривід водійського сидіння, регулювання попереку і навіть пам’ять їх положення. Не вистачає хіба що масажу.

У Kia приємний інтер’єр і зручні сидіння. Електронний щиток приладів вітає водія і показує анімовану картинку автомобіля. А ще  у центрі спідометра є безліч інформації – наприклад, миттєва витрата і дистанція до заправки.

Двозонним клімат-контролем користуватися зручно, а для підігріву сидінь передбачено три режими нагріву. Щоправда, модного зараз великого дисплея на торпедо у Kia сee’d немає навіть у максимальній комплектації. Хоча медіа система має функцію голосового керування.

У Kia сee’d можна зручно влаштуватися навіть високій людині – посадка цілком європейська. Крісло з довгою подушкою, хорошим діапазоном регулювань. На другому ряду також сидіти зручно, вистачає місця над головою і для колін. Третьому пасажиру заважає блок із дефлекторами вентиляції. Але те, що він тут є, – вже плюс для автомобіля С-класу.

Багажник об’ємом 528 великий за мірками класу, а от зависокий поріг змушує піднімати важкі речі.

Проти головного конкурента

Корейці не приховують, що головним суперником цього автомобіля є родоначальник європейської С-класу – VW Golf. І більшість із функцій, доступних в іменитому німці, є і в сee’d. Щоправда, працюють вони дещо по-іншому. Якщо в німецькій машині існує система, яка змінює роботу одразу кількох головних характеристик автомобіля на вибір водія – рульового, двигуна, коробки передач і системи кондиціювання, то в Kia це вирішено трохи інакше. Кожен вузол можна регулювати окремо. Наприклад, за реакцію педалі газу та роботу КП відповідає кнопка Eco. Після її натискання машина стає більш економічною, але водночас флегматичною.

Система рульового керування оснащена функцією зміни зусилля FlexSteer. Вона має три режими, і якщо в «Комфорті» кермом крутити легко, щоб зручно було керувати автомобілем у місті і на парковці, то «Спорт» робить його доволі тяжким навіть для траси.

Порівняно з попередником дизельний двигун став потужнішим на 8 к.с. до 135 «конячок», а крутильний момент збільшили на 35 Нм до 300 ньютонів. Чим ще вражає дизельний сee’d, так це тишею роботи. Ні на холостих, ні на високих обертах звук роботи двигуна майже не чути, і тільки під час інтенсивного розгону можна вловити характерний гуркіт дизеля. У німців дизель працює набагато жорсткіше. Звісно, передусім це заслуга шумоізоляції, суттєво покращеної в моделі 2016 року.

Оновлений сee’d у комплекті із дизельним мотором отримав коробку передач із двома зчепленнями, аналогічну відомій «фольксвагенівській» DSG. 7-ступінчаста DCТ (так вона називається у корейців) поки що мало відома на сервісі, та й працює більш плавно, ніж у німців. У неї є мануальний (керування як важелем КП, так і підрульовими пелюстками) і спортивний режими, але в ньому високі оберти тримаються так само чітко, як і у DSG. Тому характер роботи корейського робота більш м’який. Можливо, це і мінус – адже з такою КП автомобіль розганяється до сотні не дуже жваво – за 10,9 с, і навіть трохи повільніше, ніж із механікою. Зате з таким алгоритмом Kia здається дуже плавною, комфортною та м’якою машиною (більш сімейною чи що) як у поведінці, так і щодо звуку.

Ще одна перевага цього дизеля – економічність. На трасі автомобіль витрачає менше за 5 л, а в місті – 5,5 л на 100 км.

Таке враження справляє і підвіска. Вона м’яко (а головне – неголосно) відпрацьовує нерівності вітчизняних доріг. При цьому задня багатоважільна підвіска не стукає і дає змогу їхати доволі активно. Чого не вистачає машині для вітчизняних умов – так це кліренсу. Дорожній просвіт у 14 см разом із пластиковим захистом картера мотора змушують їздити дуже акуратно і паркуватися далеко від високих бордюрів.

Kia cee’d
Тип кузовахетчбек
Дверцят/місць5/5
Габарити, Д/Ш/В, мм4310/1780/1470
База, мм2650
Кліренс, мм140
Маса спорядж./повн., кг1475/1940
Об’єм багажника, л528­-1642
Об’єм бака, л35,6
Типдиз. із безпосер. впр. турбо
Розп. і к­ільк. цил./кл. на цил.R4/4
Об’єм, см. куб.1582
Потужність, кВт (к.с.)/об/хв100 (136)/4000
Макс. кр. мом., Нм/об/хв300/1750-2500
Тип приводупередній
КПП7-­ст. робот.
Максимальна швидкість, км/год197
Розгін 0­100 км/год, с10,9
Сер. витрата, л/100 км4,5
Мін. вартість, грн463 680
Вартість тестованого автомобіля, грн599 760

Резюме
+ Сучасний зовнішній вигляд, хороша посадка всіх пасажирів, відмінна шумоізоляція, динамічний і економічний дизельний двигун. Багата комплектація, в тому числі для зимової експлуатації. Сучасна КП і потужний двигун. Місткий багажник.Скоромний для українських умов кліренс і пластиковий захист двигуна. Немає загальної регулювання режиму КП, керма і клімату. Велика вантажна висота багажника.