<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

Як вибрати дитяче крісло: на прикладі найкращих

Autocentre null
Autocentre
Jan 12, 2021 11:30 AM

На самому початку заявимо найважливіше: головне в дитячому автомобільному кріслі – його марка. Тому що сьогодні всі автокрісла – зокрема і низькоякісні – на вигляд доволі привабливі. Але ж реальність заявлених характеристик можна перевірити тільки в ділі – тобто в ДТП. Чого у випадку з дитячим сидінням, звісно, не хотілося б.

Якщо виходити з того, що дитяче автокрісло ми купуємо передусім для захисту свого малюка в нештатних дорожніх ситуаціях, все найпотрібніше для цього не можна оцінити на око, оскільки воно приховано під оббивкою.

Провідні виробники дитячих автокрісел випробовують свої нові моделі в кількох видах краш-тестів: фронтальному, бічному і при наїзді ззаду. Нещодавно американська компанія Evenflo почала крім того проводити випробування своїх новинок під час перекидання автомобіля, і сьогодні подібні крісла захищають дитину навіть у таких небезпечних аваріях. До речі, найсвіжіша модель марки Evenflo – багато в чому інноваційна EveryStage DLX може служити прикладом, яким має бути сучасне дитяче автокрісло. Зроблене, між іншим, в Америці і забезпечене в Україні 10-річною гарантією.

Каркас і захись

В основі якісного крісла має бути сталевий каркас, він підсилює пластикову основу конструкції, захищає спину маленького пасажира, до нього кріпляться ремені безпеки. У моделі Evenflo EveryStage DLX це конструкція з найменуванням SafeGuard ™ вироблена із суцільнокатаної сталі.

Хороший захист на рівні плечей і голови прикриває дитину у бічних зіткненнях, зокрема від травм під час ударів об деталі інтер’єру машини за умови її безконтрольного руху. Обираючи дитяче крісло варто переконатися, що дитині в ньому буде зручно навіть у далекій дорозі. Наприклад, EveryStage DLX відрізняється найбільшим кутом нахилу в положенні крісла “обличчям вперед”, на 137 градусах дитині комфортно подорожувати, і засинаючи, вона не буде “клюватиме” головкою вперед. А взагалі крісло має 5 ступенів регулювання нахилу.

 

Наповнювач

Якщо сталевий каркас і жорстка пластикова основа захищають малюка від прямих травм, то для поглинання енергії удару служить енергопоглинальний наповнювач, який оточує малюка зі спини і з боків. У дешевих виробів це буде звичайний пінопласт і поролон, крісла високого класу мають відформовані деталі з дозованою жорсткістю. Щоб погасити сили, які впливають на дитину за різкої зміни напрямку руху (зіткнення), ці деталі мають бути чітко розрахованої щільності. Виробникам дешевих сидінь цей розрахунок просто не по кишені.

Крім пом’якшення ударів, наповнювач крісла забезпечує зручність посадки малюка. Крім того, конструктори крісла Evenflo EveryStage DLX відзначають особливу підтримку спинки новонародженої дитини в положенні проти ходу руху. Це особливо важливо під час їзди нерівними дорогами.

Ремені

Ремені безпеки, якими мама пристібає своє чадо в кріслі, не тільки фіксують малюка в зоні, прикритої бічним захистом і захистом голови. Ремені приймають на себе вагу дитини, яка за умови лобового зіткнення важчає в кілька разів. Ремені повинні легко застібатися, не піддаватися спробам малюка відстебнутися самостійно, а головне – розподіляти енергію удару так, щоб не заподіяти дитині травм. Для цього автокрісло Evenflo EveryStage DLX використовує фірмову систему SafeArmour ™. Її додаткова точка кріплення внутрішніх плечових ременів на грудях у дитини розсіює енергію удару і обмежує рух голови та тіла.

Якщо виробник не економить на зручності і безпеці, він робить ремені довжиною, достатньою для перевезення великих дітей (у EveryStage DLX – до 30 кг) і дітей в зимовому одязі.

Фіксація крісла

Система кріплення дитячого автокрісла до сидіння автомобіля зазвичай використовує стандартні замки Isofix, які є сьогодні майже на всіх європейських машинах. Крісла з американською системою LATCH сумісні з Isofix, у заокеанської схеми є свої переваги в сенсі зручності використання і поглинання енергії удару. У найкращих автокрісел замки Latch кріпляться не до бази (основи), а просто до крісла, що підвищує рівень захисту дитини. За бажання крісло можна закріпити штатними ременями безпеки автомобіля.

Власникам крісла Evenflo EveryStage DLX полегшить його встановлення пристрій EasyClick™, а ще для них доступна відеоінструкція і онлайн-помічник у режимі реального часу.

Оббивка

Сувора реальність: Дитячі автокрісла часто брудняться. У “правильних” моделей оббивка легко миється, а то, що вона не містить токсинів і не викликає алергію, зрозуміло само собою. Якщо говорити про наш “еталонний зразок” Evenflo, то у нього оббивка і підтримувальна подушка зроблені знімними і витримують понад 500 циклів прання.

Розміри

Важливий параметр вибору дитячого автокрісла — його розмір. Загалом існує чотири групи крісел, залежно від ваги і зросту дитини. Багато моделей перекривають дві вікові групи — завдяки додатковим регулюванням спинки, підголівника і захисних “лопухів” у районі голови. Американське крісло EveryStage DLX завдяки своїм конструктивним особливостям замінює всі групи: в ньому можна перевозити дітей зростом до 145 см і вагою від 1,8 кг до 55 кг (з використанням штатних ременів безпеки). Цим економляться не тільки гроші, а й час батьків. Адже замість трьох-чотирьох походів у магазин достатньо пройти процес вибору автокрісла для дитини один раз. “Автоцентр” сподівається, що цим матеріалом допоміг своїм читачам у непростому питанні вибору.

Завантаження...