<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

Інноваційна батарея для електрокарів здатна заряджатися за 90 секунд

Юлия Дюдюн
Юлия Дюдюн
Sep 23 02:27 PM
21275

Компанії Mahle Powertrain і Allotrope Energy розробили нову літій-вуглецеву батарею, яка здатна заряджатися до 100% швидше, ніж традиційні літій-іонні акумулятори – всього за 90 секунд. До того ж вони не потребують великої кількості рідкоземельних елементів (металів).

Хімічний склад такої батареї поєднує в собі переваги суперконденсаторів із літій-іонними акумуляторами. Блок оснащується анодом більшого обсягу і катодом, відокремленим органічним електролітом. Таке поєднання дає низку переваг, серед яких відсутність термічної деградації і стабільність за високих температур. В результаті батарею можна заряджати за високої напруги, і це не призведе до загоряння.

До того ж анод такого обсягу може витримати до 100 000 циклів зарядки, що набагато більше, ніж у літій-іонних батарей. А без рідкоземельних металів їх легше повністю переробити. За словами розробників, такі батареї ідеальні для дрібногабаритного транспорту. Акумулятор ємністю 20 кВтг можна буде зарядити лише за півтори хвилини.

 

Юлия Дюдюн
Автор
Юлия Дюдюн
Автор на сайте «Автоцентр»
Завантаження...