<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

OldCarLand 2021 — які цікаві ретро-автомобілі чекають відвідувачів цього разу?

Владислав Матяш
Владислав Матяш
Sep 17 08:19 PM
5051

На цих вихідних пройде черговий, вже 13 за рахунком, технічний фестиваль в Україні — OldCarLand. Його по праву можна назвати найбільшим і наймасштабнішим, оскільки на захід збираються сотні машин-учасниць, які приїжджають не тільки з усієї України, а й з-за кордону. Щоразу організатори фестивалю намагаються здивувати чимось новим і незвичайним — що ж вони приготували цього разу?

Тема осіннього OldCarLand 2021 — “зроблено в Україні”. У центральній експозиції заходу, на червоній доріжці, представлені машини, з яких починався автопром на території нашої країни — моделі ЗАЗ різних років випуску. Ці автомобілі стали народними і знаковими практично для кожної сім’ї.

Але серед них є і такий, який можна назвати справжнім ексклюзивом! Це ЗАЗ-1102 “Таврія”, але в оригінальному кузові ландо. Цей термін означає закритий кузов зі складаним верхом, як правило в задній частині. У такому виконанні найчастіше зустрічаються представницькі лімузини, призначені для публічних людей і урядових діячів. Ну а цей екземпляр, створений в науково-технічному центрі “ЗАЗ-автотехніка” призначався для експорту в спекотні південні країни. Але на жаль, проект не реалізувався, а кілька побудованих автомобілів стали воістину унікальними. Подейкують, що саме ця червона “Таврія” — єдиний вцілілий екземпляр. І збереглася вона дуже навіть добре! Крім незвичайного кузова вона може похвалитися і інжекторним двигуном.

На головній виставковій алеї можна буде побачити як цікаві американські седани і купе – Dodge Dart, Lincoln Continental, Buick Riviera – так і люксові європейські автомобілі, такі як Rolls-Royce Corniche і Mercedes-Benz 300B (він же Mercedes-Benz Adenauer). Деякі з представлених моделей були повністю відреставровані і зараз перебувають в ідеальному стані.

Водночас можна побачити і такі екземпляри, які були в буквальному сенсі слова знайдені зовсім нещодавно, і їм ще належить цей шлях. Такі наприклад, як Opel P4 1935 року випуску. Хоча цей екземпляр зберігся доволі непогано (включаючи навіть ретрові номерні знаки)! Понад 50 років(!) цей автомобіль простояв у гаражі в передмісті Києва непорушно, і що важливо – зберігся в комплектному стані.

А ось досить цікава модель, що не зустрічалася раніше — Porsche 911 4×4. Це репліка, створена за мотивами оригінального спортивного 911, побудованого в 1984 році для участі в ралі-рейді “Париж-Дакар”. Для марафону були підготовлені три таких автомобілі (індекс 953), які отримали двигун 3.2 на 225 к.с., збільшений до 27 мм кліренс і оригінальну повнопривідну трансмісію з блокуванням міжосьового диференціала.

Перший же свій марафон Дакар автомобіль виграв! Ну а цей екземпляр навряд чи виїде на гоночні траси, зате повністю готовий до їзди українськими дорогами!

Ще одна родзинка належить до автобусної техніки. Це автобус ЛАЗ у спецвиконанні, який возив перших українських олімпійських чемпіонів. Серед його пасажирів зокрема була і чотириразова олімпійська чемпіонка Яна Клочкова.

Крім цього гості фестивалю побачать ретроавтомобілі, яким понад 80 років, вінтажні велосипеди, мопеди і мотоцикли, а також найновіші роботи реставраційних майстерень. Традиційно в програмі фестивалю — презентації вражаючих машин, конкурси водійської майстерності на ретротехніці, конкурс “елегантність”, покази ретромоди, змагання серед дітей на педальних машинах і багато іншого.

Владислав Матяш
Автор
Владислав Матяш
Главный редактор журнала "Автоцентр"
Завантаження...