Автомобіль року в Україні. Кращі з найкращих із 2000 року

Престижні конкурси на звання найкращого автомобіля року проходять у різних країнах світу. Україна – не виняток.

1

Традиція обирати найкращий автомобіль року існує в світі понад півстоліття. Цю нелегку місію поклали на себе професійні журналісти. В Україні теж є свої автомобільні традиції.

Наприкінці 2000 року тижневик «Автоцентр» виступив організатором акції «Автомобіль року в Україні». Вона проводилася у формі національного відкритого незалежного рейтингу популярності. Автомобілі (кандидати на почесні звання) були представлені компаніями-виробниками або офіційними імпортерами з числа нових моделей, що дебютували цього року.

Переможці визначалися не рішенням журі, а безпосередньо за результатами народного голосування. Протягом двох місяців анкети публікувалися в журналі «Автоцентр» та інших ЗМІ. На додачу до цього понад 200 тис. анкет було роздано безпосередньо автовласникам в Одесі, Дніпропетровську, Харкові, Донецьку, Львові та інших містах. Свою думку також можна було висловити на сайті «Автоцентру».

Відтоді  конкурс проводиться щорічно, а процедура голосування постійно вдосконалюється. Важливим у популяризації акції став Інтернет, завдяки якому анкету можна заповнити на спеціальному сайті www.autoroku.ua.

З 2009 року переможці конкурсу визначаються за підсумками голосування двох журі – журналістського та громадського. До складу першого з перелічених входять члени Клубу автомобільних журналістів України. У нинішньому конкурсі таких експертів виявилося 25. Журналісти брали участь у виборі переможців у головній номінації, в класах та спеціальних номінаціях.

Громадське журі відповідало за другу половину голосів. Сума балів складалася, виходячи з анкет, заповнених як у друкованих ЗМІ, так і в Інтернеті. Порівняно з попередніми конкурсами активність громадського журі значно зросла. Так, якщо у 2010 році організатори акції отримали трохи менше за 10 тис. анкет, то в 2016 р. їх було близько 70 тис.

За останні роки інтерес покупців до кросоверів і SUV суттєво зріс. Враховуючи таку тенденцію, організатори конкурсу в 2015 р. ухвалили рішення заснувати дві головні номінації: «Легковий автомобіль року» і «Crossover/SUV року». За всю історію існування акції в Україні у ній взяли участь майже 850 нових автомобілів провідних світових брендів.

Кількість перемог кожної марки

Автомобиль года в Украине

*з урахуванням нової номінації «Кросовер/SUV»

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.

  • К реальной жизни этот рейтинг не имеет никакого отношение. Такое же Г как и “двигатель года”.