X

Унікальний експеримент синергії автомобіля та дрона

Для чего один из лучших дрон-пилотов мира приехал в Украину?

Унікальний експеримент незвичайної співпраці затіяли дрифтер Олександр Гринчук та дрон-пілот Томмі Тібайя, які спробували поєднати дві цілковито різні дисципліни – автомобілі та дрони (безпілотні літальні апарати). Експериментували в Одесі.

Сучасний спорт, як і світ, постійно змінюється, різні напрямки та дисципліни переплітаються між собою, беруть щось одна від одної. З часом це приводить до нових проектів, змагань, та навіть створення нових видів спорту!

Хто зна, можливо вже зараз вони заглядають в майбутнє та тестують те, що буде звичним для нас через найближчих десять років..

Чи можливо керувати автомобілем, а особливо дрифтити, дивлячись на дорогу та на своє авто з висоти літаючого дрону?

Дізнатися це та найголовніше – перевірити на собі – взялися відомий український дрифтер Олександр Гринчук та багаторазовий призер і учасник дрон-рейсінг команди №1 у світі «Rotor Riot» Томмі Тібайя.

Обидва учасники проекту – профі у своїй сфері та знають, що робити у звичних умовах. Але що робити, коли умови змінюються, і потрібно об’єднати зусилля та досвід, щоб досягти спільного результату?

У процесі підготовки до експерименту задача здавалась доволі простою, поки Олександр «Гриня» Гринчук не одягнув FPV-окуляри та спробував здійснити поїздку на своєму спорт карі Nissan350Z. З висоти польоту огляд дороги зовсім інший, ніж через лобове скло, тож не один набір шин довелося стерти на дорогах Одеси, перш ніж навчитись керувати «по-новому».

Головні герої діляться своїми враженнями від проекту:

«Найбільше запам’яталася перша спроба їхати в заносі з видом з дрона. Я відчув себе в далекому 2007-му році, коли перший раз спробував дрифт. Все виявилося настільки незвичним, що довелося практично перевчатися їхати боком… Найбільшим викликом стало змусити працювати руки (кермо, коробка передач) і ноги (педалі) правильно без участі відчуття перевантаження і звичайного вигляду зсередини авто, але з новим інформаційним джерелом у вигляді “зору” над автомобілем» – відомий український дрифтер Олександр Гринчук.

«Найбільш пам’ятним моментом для мене був наш перший дрифт перед Оперним театром в Одесі. Відчуття, що ми дрифтимо боком в центрі міста та навпроти такого знакового місця – це щось, що 99,99% людей ніколи в житті не спробують!.. Найважчим було втримувати дрон з правильним видом для Олександра під час його проїздів в сценах з лабіринтами» – один з кращих дрон-пілотів світу, американець Томмі Тібайя