У Tesla великі проблеми в Китаї — успішність виробництва під питанням

Луиза Долгинова
Луиза Долгинова
May 12 06:00 PM
4796

У 2020 році Tesla запустила в Шанхаї виробництво електричного кросовера Model Y. Роком раніше на конвеєр став седан Model 3. Все починалося непогано, а виробник розраховував складати по 450 000 електрокарів щорічно з подальшим збільшенням цієї цифри.

У довготерміновій перспективі в Тесла планували зробити китайський завод центром виробничих процесів. За задумом Ілона Маска, всі машини мали складати там, а після експортувати в інші країни. Але цьому бути не судилося.

Першою вагомою причиною стала невизначеність відносин між Китаєм і США. Під час свого президентства Дональд Трамп ввів 25-відсотковий податок на всі ввезені китайські товари. Податок досі не скасовано, а це означає, що імпорт шанхайських електромобілів у США не має сенсу.

Друга не менш важлива причина — падіння попиту. Останнім часом китайські покупці почали обходити стороною американські електрокари. Попит на автомобілі Tesla впав майже на 30%. Якщо картина не зміниться, завод виробника у Шанхаї не вийде на заплановану потужність, про розширення виробництва на цьому тлі взагалі можна забути.

Падіння попиту на електрокари Тесла цілком зрозуміло. Минулого року влада КНР буквально змусила американського виробника оголосити відкликання через скарги власників на руйнування підвіски. У березні 2021 року Tesla почали звинувачувати в шпигунстві китайські військові. Нібито салонні камери електромобілів використовували для збору інформації.

Наступний резонансний випадок стався в квітні на Шанхайському автосалоні. Одна з відвідувачок вирішила висловити своє невдоволення якістю електромобілів Тесла. Вона забралася на дах виставленої Model 3 у футболці з написом “гальма відмовили”. Під час розгляду з’ясувалося, що у жінки є такий самий автомобіль, в якому відмовили гальма, через що її сім’я мало не загинула.

Іншими словами все те, що зараз відбувається з Tesla, – це її ж вина. Оскільки виробник вчасно не звернув увагу на важливі моменти, зазначені покупцями, компанія може зіткнутися з серйозними санкціями.

Главный соперник Tesla «уделал» Илона Маска во время интервью
Читайте также 11 Май 2021, 10:09
Главный соперник Tesla «уделал» Илона Маска во время интервью
Луиза Долгинова
Автор
Луиза Долгинова
Автор на сайте «Автоцентр»
Завантаження...