Як продовжити термін служби свого автомобіля

Autocentre null
Autocentre
Aug 1, 2019 10:00 AM

Придбання автомобіля серйозне рішення і вкладення коштів. Кожен автолюбитель хоче, щоб його машина прослужила якомога довше, без поломок і відмов. І це можливо зробити, виконуючи деякі поради.

Своєчасний ремонт і ТО

Машина – це цілісний механізм, вихід з ладу одного елемента призводить до серйозних проблем в інших. Помітили дивні звуки під час кермування, або машина відхиляється в бік – одразу звертайтеся на СТО, щоб усунути проблеми. Своєчасний ремонт дрібних неполадок, допоможе зберегти бюджет і довговічність автомобіля. Не забувайте про своєчасне технічне обслуговування автомобіля. Купуйте деталі, передбачені виробником.

Проводьте ТО в перевірених майстернях. Не довіряйте ремонт машини гаражним “кулібіним”. Не економте і не купуйте дешеві деталі і матеріали. Вони не збережуть бюджет, а призведуть до більших витрат.

Вибрати якісний автосервіс можна тут. СТО розташовуються за рейтингом згідно з реальними відгуками клієнтів.

Зберігання авто

Експерти не рекомендують заганяти авто на зиму в теплий гараж. Це негативно позначається на металевих елементах кузова, які в теплому приміщенні прискорено покриваються корозією. Радимо ставити автомобіль у звичайний холодний гараж, де передбачена хороша припливна вентиляція. Приплив свіжого повітря видаляє вологу, запобігає утворенню іржі.

Заміна мастила

Якість моторного мастила впливає на роботу всього механізму машини. Якщо воно стає старим або брудним, виникає тертя між рухомими частинами, що посилює знос двигуна. А це призводить до капітального ремонту, який обійдеться дорого. Заміна мастила рекомендується кожні 8-12 тис. км.

Економити на мастилі теж не варто. Мінеральне дешеве, але погано впливає на двигун. Віддавайте перевагу синтетичному.

Своєчасна перевірка всіх рідин

Довговічність автомобіля залежить і від інших важливих рідин: трансмісійного і гідравлічного мастил, гальмівної рідини, антифризу. Їх потрібно періодично доливати і міняти. Економія на заміні рідин виллється в дорогий капітальний ремонт. Частота заміни зазначена в технічній картці на автомобіль. Вивчіть інструкцію з експлуатації машини. Кожне авто має особливості, які виробник зазначає в інструкції використання авто. Прочитавши інструкцію, ви зможете своєчасно проводити технічне обслуговування. Графік заміни рідин і деталей, вказаний виробником, допоможе продовжити термін служби автомобіля.

Періодичність процедур заміни витратних матеріалів і рідин має точно відповідати інструкціям, наданим автовиробником і виконуватися на автосервісах. Фахівці на СТО простежать за дотриманням графіка під час комплексного або разового обслуговування транспортного засобу.

Заміна повітряного фільтру

Від бруду і пилу двигун захищає фільтр. Якщо він забивається, то зменшується потужність мотора, підвищується витрата паливної суміші. Повітряний фільтр необхідно міняти кожні 1830 тис. км.

Перевірка тиску в шинах

Підтримка правильного тиску в шинах зменшує витрату палива і підвищує керованість під час їзди. Точна інформація про бари в шинах конкретної машини зазначена в техпаспорті.

Підвищений тиск прискорює зношування підвіски. Перевіряйте розвал-сходження. Внаслідок неправильного кута встановлення коліс шини зношуються швидше.

Чистота кузова і салону

Пил, бруд і сіль осідають на днищі, крилах, деталях салону і кузова. Дрібні частинки дряпають фарбу, що призводить до іржавіння. Мийку потрібно відвідувати регулярно, додатково обробляти днище антикорозійними препаратами, щоб продовжити термін служби автомобіля. Весь кузов покривають воском, щоб заповнити мікротріщини у фарбі і запобігти потраплянню агресивних речовин.

Особливі умови експлуатації: під сонцем і взимку

Спека шкодить машині. Сонце пошкоджує фарбу на кузові, викликає вигоряння салону і розтріскування шкіри. За можливості паркуйте машину в тіні.

Поїздки на машині взимку шкідливі. Сіль роз’їдає метал деталей і фарбу кузова. Тривалий прогрів зношує мотор. Плануйте поїздки так, щоб маршрут був без тривалих зупинок: прогріте мастило добре змащує деталі.

Правильний режим руху

Їзда на максимальних швидкостях швидко зношує мотор і деталі авто, наближаючи капітальний ремонт. Різке гальмування і старт викликають поломки. Рух має бути плавним і спокійним.

Важливо уникати тривалого простою і екстремальних навантажень. Акуратне кермування на вибоїстому дорожньому покритті продовжує роботу ходової автомобіля. Краще об’їхати розбиту ділянку хорошою дорогою, ніж витрачати гроші на вимушений ремонт.

Відсутність зайвих декоративних елементів

Небажано встановлювати на авто різні декоративні елементи, обвіси і клеїти наклейки. Від них залишаються сліди, позбутися яких неможливо. Під ними накопичується бруд, пісок і сіль, які пошкоджують фарбу, викликають іржавіння, яке скорочує термін служби машини.

Встановлення “бронеплівки” на фари

На пластикові фари наносять спеціальний лак, який покращує прозорість. Але з часом він стирається і мутніє. Щоб запобігти цьому, на фари наносять бронеплівку.

Продовжить життя авто дбайливе ставлення власника.

Не перевантажувати автомобіль

Не перевантажуйте машину, усувайте поломки вчасно, і машина прослужить вам довгі роки. Якщо машину експлуатують в екстремальному режимі, то швидше зношується двигун, що призводить до збільшення витрати палива. Також з часом зношується ходова автомобіля. Щоб мінімізувати витрати на утримання і ремонт, рекомендується стежити за виконанням рекомендацій автовиробника щодо максимально допустимої маси вантажу.

Завантаження...