X

Розіграш автомобіля: список шахрайських сайтів

Розыгрыш автомобиля через сайты с указанием именитого автосалона зачастую является мошенничеством. Список наиболее опасных интернет-ресурсов.

Розыгрыш автомобиля: список мошеннических сайтов

Українська міжбанківська Асоціація членів платіжних систем (ЕМА) опублікувала список шахрайських веб-ресурсів, які містять неправдиву інформацію про розіграш автомобілів на території України і Росії.

Усі тексти на таких ресурсах складені грамотно, цікаво, з чіткою вказівкою організаторів «акції» і місць отримання «призу». Але на ділі мета шахрайського сайту – ввести в оману навіть найобережнішого користувача. Погодьтеся, юридичні реквізити відомого автосалону, вказаного в якості «спонсора», кого завгодно можуть обдурити. Проте керівництво салону може не знати об акції і ніякий автомобіль «переможцеві» вручати не збирається.

Відразу після виявлення такі шахрайські ресурси намагаються закрити (іноді вони самі перестають оновлюватися, варто повідомленню про те, що сайт шахрайський, потрапити, приміром, в соцмережі). Але створюються нові сайти, що свідчить, на жаль, про прибутковість такого роду «бізнесу».

Як не стати жертвою обману?
На думку фахівців ЕМА, користувачі можуть навчитися виявляти зловмисників. Усі дії останніх укладаються в просту схему:

1) Користувач отримує смс приблизно такого змісту: “Поздоровляємо! Ви виграли автомобіль (модель). За додатковою інформацією звертайтеся (далі вказується номер і посилання на сайт шахраїв) “.

2) Передзвонивши по номеру, людина дізнається, що дійсно стала щасливим володарем автомобіля і може отримати або машину, або її вартість в грошовому еквіваленті. Проте для отримання призу “треба сплатити податок” – 1% вартості. Вказуються реквізити для перекладу суми (зазвичай номер карткового рахунку) і місце отримання призу/грошей.

3) Щоб упевнитися в реальності виграшу, користувач заходить по вказаному в смс посиланню і потрапляє на фальшивий сайт, де фігурує вже знайомий йому номер телефону (“для додаткової інформації”), а також вказані цілком реальні реквізити компанії (автовиробника, салону), яка розігрує машину.

4) Якщо «переможець» встигає переказати гроші (1% вартості призу) на вказаний рахунок – повернути їх можна лише впіймавши злочинців. Навіть якщо це станеться, рахунки шахраїв можуть бути вже порожні, і віддані зловмисникам гроші не будуть повернені обдуреним власникам.

Що ж робити, якщо вас повідомили про виграш, а схема дуже нагадує описану вище? Спершу експерти радять звернутися в компанію, яка нібито проводить акцію, безпосередньо. Причому краще знайти її офіційний сайт в Інтернеті і зателефонувати по номеру гарячої лінії або в приймальню головного офісу. Співробітники компанії обов’язково будуть в курсі усіх акцій і точно зможуть сказати – чи є ви в списку переможців.

Телефонувати за номером компанії, вказаному на, можливо, шахрайському, сайті, не варто – – він теж може виявитися фальшивим, вам відповість один із зловмисників і постарається переконати в тому, що ви ось-ось отримаєте свій приз.

https://www.autocentre.ua/news/sobytie/moshenniki-snova-pytayutsya-obmanut-rozygryshem-skoda-45326.html