<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

У спеку на сонці: в чому шкода машині

Игорь Широкун null
Игорь Широкун
Jul 13 12:40 PM
1668

вред от жары для авто

Спека повертається, і знову наші улюблениці будуть смажитися на сонці цілими днями. А на когось ще очікує поїздка у відпустку, де найчастіше іншого місця, як парковка на сонці, просто не існує. Загалом сучасний автомобіль розрахований на експлуатацію в будь-яких кліматичних умовах, які тільки зустрічаються у заселених людьми регіонах планети. Однак є кілька аргументів, які застережуть багатьох власників від регулярного «підсмажування» автомобіля.

Справжня лазня

Температура в машині, що стоїть у спеку на сонці легко досягає 60 градусів. Це малокорисно для всіх матеріалів інтер’єру – оббивки, клеїв, кріплень, ізоляції електрообладнання. Висока температура викликає прискорене старіння матеріалів, і цей факт слід враховувати тим, хто має намір їздити на своїй машині не один рік.

Вигорає оббивка

У салоні залишеної на сонці машини може вигоріти оббивка, фрагменти торпедо, залишені речі.

Слабкі місця

Від перегріву салону в машині можливі місцеві неприємності – спучування верхнього шару м’якого покриття торпедо, відклеювання шкіряної оббивки. Деякі автомобілі, навіть високого класу, мають спадкову схильність до таких температурних спучувань. Тому кожному власникові, чия машина часто стоїть у спеку на сонці, варто поцікавитися у колег і сервісменів, як переносить спеку його модель – щоб відповідним чином коригувати свою паркувальну політику.

Вибухне все

Від високої температури в машині можуть вибухнути різного роду герметичні ємності – запальнички, пляшечки з парфумерією, скляні пляшки з газованою водою. Руйнування таких предметів можливе в момент відкривання відсіку, де вони лежали – бардачка або кришки багажника.

Вигорить ззовні

У спеку на сонці можуть вигоріти і деякі зовнішні комплектуючі автомобіля. Сучасні кольорові пластики доволі стійкі до сонячного світла, але за умови постійного перебування на сонці швидше знебарвлюватимуться пластикові елементи світлоблоків – поворотів, стоп-сигналів, габаритів.

Зруйнується пластмаса

Прямі промені яскравого сонця призводять до прискореного старіння деяких пластиків. Деталі з такої пластмаси з часом можуть потріскатися або деформуватися.

Якщо все ж доводиться залишати машину в спеку на сонці, закривайте стекла сонцезахисними шторками, а краще – весь автомобіль тентом. Яким він має бути – це вже тема окремої розмови.

 

Теги:
Завантаження...