Шиповані шини для авто малого класу. Тест від «Автоцентру»

Шины
Autocentre null
Autocentre
Oct 26 07:30 PM
1

Шипованные шины для авто малого классаСкоро зима, і знову ні прогноз погоди, ні народні прикмети не допоможуть передбачити, якою вона буде. Ми вирішили перестрахуватися і спеціально для власників машин малого класу випробували найбезпечніші шини в умовах справжніх холодів – шиповані. Тим паче, що їх поки що не заборонили, як планували в проекті поправок до Правил дорожнього руху, оприлюднених у травні нинішнього року.

Отже, у нас на тесті шини розмірності 185/65 R15. Традиційно ми взяли продукцію іменитих брендів преміум- і медіум-сегментів і доповнили список маловідомими покришками, щоб розуміти, чи придатні вони для наших умов експлуатації і чи виправдана їх купівля. У нашому списку – Nokian Hakkapeliitta 8, Bridgestone Blizzak Spike-01, Continental IceContact 2, Kumho WinterCraft Ice WI31, Goodyear Ultra Grip Ice Arctic, Contyre Arctic Ice 3, Nexen Winguard Spike WH62, Aeolus Ice Challenger AW 05 і Avatyre Freeze.

Шипованные шины для авто малого класса

Щоб крижана стружка від роботи шипів не погіршувала зчіпні властивості під час випробувань на льодових трасах, тестовий автомобіль оснастили спеціальними шкребками, що очищують лід.

Шипованные шины для авто малого класса

Оцінити гальмівні властивості шин можна навіть за залишеним слідом, в якому добре видно кількість доріжок, що їх вигребли шипи.

Несподіванок серед преміум-брендів не було. У лідери на льодових та снігових трасах одразу вийшов фаворит цього сегмента – фінська шина Nokian Hakkapeliitta 8. Незважаючи на трохи гірші характеристики на мокрому і сухому асфальті, вона посіла перше місце в тесті, набравши 8,7 бала. Наступна позиція у Goodyear Ultra Grip Ice Arctic (8,4 бала). У цієї покришки, мабуть, найбільш збалансовані характеристики, хоча вона і поступається Nokian і Continental на льодових аренах. А королями льодових трас стали моделі Nokian і Continental. І все завдяки тому, що ці бренди змогли обійти закон, що обмежує кількість шипів у шинах. Він діє в північних країнах Європи і свідчить: у шипованої шини на метр кочення з дорогою може контактувати щонайбільше 50 шипів або ж більша їх кількість, якщо вони забезпечують зношення дорожнього покриття, рівноцінне 50 класичним шипам. Фіни і німці змогли зробити моделі зі значно більшою кількістю шипів завдяки особливій геометрії корпусу шипа і його осердя, а також за рахунок його полегшення. І якщо в переважної більшості шин цього типорозміру встановлено до 110 шипів, то у Nokian і Continental їх понад 180. А у «Конті» шипи ще й вклеєні. От вам і причина величезної різниці в характеристиках на льоду.

Шипована шина Bridgestone Blizzak Spike-01 загалом виявилася слабшою за своїми властивостями, ніж високотехнологічні фрикційні шини цього бренду. Її зчіпні властивості на льоду не дуже високі через конструкцію шипа, у якого осердя має значно більший діаметр, ніж у конкурентів. Тому продавлювати лід такому шипу складніше. Однак у процесі експлуатації це має позитивно позначитися на характеристиках, оскільки товстіший шип менше зношується, отже, він буде ефективнішим довший період часу.

Без сенсацій у тесті теж не обійшлося. До нас потрапили дві маловідомі шини Avatyre Freeze і Contyre Arctic Ice 3, зроблені в Білій Церкві на заводі ПрАТ «Росава» за програмою off-take. Від таких виробів ніколи не чекаєш чогось особливого, але модель Avatyre Freeze стала винятком з правил. Вона набрала 7,6 бала, що відповідає трьом зіркам безпеки. Ця покришка, до речі, – лідер за стійкістю до аквапланування: швидкість початку спливання у неї 74,1 км/год. Contyre Arctic Ice 3 виявилася слабшою, особливо на крижаних трасах. Вона посіла третю сходинку ззаду, хоча завдяки сумарній оцінці 7,1 бала залишилася в зоні рейтингу трьох зірок безпеки.

Корейська шипована шина Kumho WinterCraft Ice WI31 забезпечує чудову керованість на сухому асфальті, хоча на інших покриттях за цією характеристикою вона програє. На льоду їй явно не вистачало шипів, яких у цьому розмірі виявилося лише 95. А от на снігу її доволі глибокий протектор добре гальмує і розганяє машину.

Ще дві шини Nexen Winguard Spike WH62 і Aeolus Ice Challenger AW 05, були не надто добре підготовлені для справжніх зим внаслідок малої кількості шипів (лише 96 на  колесо) і твердої гумової суміші протектора (відповідно 70 та 73 одиниці за Шору). Через це на льоду у них найдовший гальмівний шлях і є проблеми з керованістю. А от на мокрому і сухому асфальті Aeolus як у рідній стихії – і гальмує прекрасно, і керується.

Під час підбиття підсумків тесту ми оцінили шини за рівнем безпеки і співвідношенням «ціна/якість» і дали свої рекомендації щодо купівлі тієї чи іншої моделі. За цим критерієм ми і пропонуємо зробити вибір. Напевно для когось головною буде безпека і впевненість на зимовій дорозі, а хтось захоче знайти оптимальну шину з урахуванням її вартості.

Nokian Hakkapeliitta 8

Nokian Hakkapeliitta 8Шина Nokian Hakkapeliitta 8 на льоду краще гальмує, дає змогу їхати швидко і забезпечує прогнозовану поведінку авто навіть у разі занесення. На снігових трасах вона також хороша, а на мокрому і сухому асфальті передбачувана, реагує на скидання газу під час знесень і заметів, але порівняно з суперниками дає змогу впевнено їхати на менших швидкостях.

+ Гальмівні властивості на льоду
+ Розгінна динаміка і керованість на льоду та снігу
 Стійкість до аквапланування

Індекс швидкості/навантаження Т / 92 (XL)
Напрям./зовнішн.­внутр. сторона протектора Є/ немає
Глибина протектора, мм 8,9
Твердість резини за Шором 52
Кількість шипів 185
Жорсткість боковини М’яка
Вага, кг 7,915
Дата/місце виробництва 44 тиждень 2015 / Росія
Ціна, грн 1980
Рейтинг безпеки ★ ★ ★ ★
Рейтинг «ціна/якість» ★ ★ ★ ★

Оцінка «Автоцентру» – 8,7
Рекомендована

Де купити

Autoshini.com Інтернет-магазин «Autoshini.com» Перейти в магазин
БФ ШИНА БФ ШИНА Перейти в магазин
kolesiko Шини і Диски «Kolesiko.ua» Перейти в магазин
intershina Склад шин «Intershyna.ua» Перейти в магазин

Goodyear Ultra Grip Ice Arctic

Goodyear Ultra Grip Ice ArcticМодель Goodyear Ultra Grip Ice Arctic на льоду загалом має хороші зчіпні властивості, але якщо ви перевищили швидкість і почалося занесення, стабілізувати машину складніше. На снігових трасах вона слухається керма і дає задоволення від їзди. Хороша Ultra Grip Ice Arctic і на асфальті, де реакції на повороти керма точні і зрозумілі, а швидкість вища, ніж у прямих конкурентів.

+ Збалансовані характеристики на льоду, снігу, мокрому та сухому асфальті
+ Гальмівні властивості на мокрому та сухому асфальті
Шумність

Індекс швидкості/навантаження Т / 88
Напрям./зовнішн.внутр. сторона протектора Є / немає
Глибина протектора, мм 9,8
Твердість резини за Шором 63
Кількість шипів 109
Жорсткість боковини М’яка
Вага, кг 8,185
Дата/місце виробництва 20 тиждень 2015 / Польща
Ціна, грн. 1600
Рейтинг безпеки ★ ★ ★ ★
Рейтинг «ціна/якість» ★ ★ ★ ★ ★

Оцінка «Автоцентру» – 8,4
Рекомендована

Де купити

Autoshini.com Інтернет-магазин «Autoshini.com» Перейти в магазин
kolesiko Шини і Диски «Kolesiko.ua» Перейти в магазин
intershina Склад шин «Intershyna.ua» Перейти в магазин

Continental IceContact 2

Continental IceContact 2Шина Continental IceContact 2 на льоду стабільна, реакції на повороти керма прогнозовані, а на початку занесення в поворотах він повністю контрольований. На снігу зчіпні властивості хороші, але під час маневрів трохи більше виносить за межі повороту. На мокрому і сухому асфальті IceContact 2 дає змогу їхати швидко, а в разі занесень машина швидко стабілізується після скидання газу.

+ Зчіпні властивості та характеристики на льоду і снігу
+ Гальмівні властивості на льоду
Явно виражених немає

Індекс швидкості/навантаження Т / 92
Напрям./зовнішн.внутр. сторона протектора Немає / є
Глибина протектора, мм 8,5
Твердість резини за Шором Середня
Кількість шипів 184
Жорсткість боковини Середня
Вага, кг 7,9
Дата/місце виробництва 34 тиждень 2015 / Німеччина
Ціна, грн 2360
Рейтинг безпеки ★ ★ ★ ★
Рейтинг «ціна/якість»» ★ ★ ★

Оцінка «Автоцентру» – 8,2
Рекомендована

Де купити

kolesiko Шини і Диски «Kolesiko.ua» Перейти в магазин
intershina Склад шин «Intershyna.ua» Перейти в магазин

Avatyre Freeze

Avatyre FreezeМодель Avatyre Freeze на льоду, на відміну від конкурентів «за ціною», дає можливість керувати машиною і розуміти, що відбувається під колесами. На снігу головне – не перевищувати розумної швидкості, інакше авто піде в ковзання. На мокрому асфальті непогані реакції на скидання газу, але після перевищення швидкості можливі знесення. На сухому через занесення не можна їхати швидко.

+ Стійкість до аквапланування
Керованість на сухому асфальті

Індекс швидкості/навантаження Т / 88
Напрям./зовнішн.внутр. сторона протектора Немає / немає
Глибина протектора, мм 8
Твердість резини за Шором 62
Кількість шипів 110
Жорсткість боковини Жорстка
Вага, кг 8,59
Дата/місце виробництва 40 тиждень 2015 / Україна
Ціна, грн. 940
Рейтинг безпеки ★ ★ ★
Рейтинг «ціна/якість» ★ ★ ★ ★

Оцінка «Автоцентру» – 7,6
На розсуд

Де купити

kolesiko Шини і Диски «Kolesiko.ua» Перейти в магазин
intershina Склад шин «Intershyna.ua» Перейти в магазин

Bridgestone Blizzak Spike-01

Bridgestone Blizzak Spike-01Шина Bridgestone Blizzak Spike-01 чіпляється за лід гірше, ніж преміум-конкуренти, а під час маневрів більша схильність до занесень і гірше коригується траєкторія. На снігу вона загалом добре гальмує і розганяється. На асфальті у цієї покришки сильніші занесення і повільніша реакція на скидання газу в «мокрих» поворотах. На сухому асфальті можна їхати відносно швидко.

+ Збалансовані середні характеристики
Явно виражених немає

Індекс швидкості/навантаження Т / 92
Напрям./зовнішн.внутр. сторона протектора Є/ немає
Глибина протектора, мм 9,4
Твердість резини за Шором 60
Кількість шипів 110
Жорсткість боковини Жорстка
Вага, кг 9,26
Дата/місце виробництва 23 тиждень 2014 / Японія
Ціна, грн. 1500
Рейтинг безпека ★ ★ ★
Рейтинг «ціна/якість» ★ ★

Оцінка «Автоцентру» – 7,5
На розсуд

Де купити

kolesiko Шини і Диски «Kolesiko.ua» Перейти в магазин
intershina Склад шин «Intershyna.ua» Перейти в магазин

Kumho WinterCraft Ice WI31

Kumho WinterCraft Ice WI31Покришка Kumho WinterCraft Ice WI31 на льоду нестабільна, погано гальмує і провокує глибокі замети. На снігу реакції на повороти керма маловідчутні. На сухому асфальті ця шина дає змогу їхати швидко, забезпечує хорошу керованість і прогнозовану поведінку. А от на мокрому під час різких маневрів можливі занесення, через що доводиться заздалегідь гальмувати.

+ Керованість на сухому асфальті
Не збалансовані характеристики

Індекс швидкості/навантаження Т / 88
Напрям./зовнішн.внутр. сторона протектора Є / немає
Глибина протектора, мм 9,2
Твердість резини за Шором 65
Кількість шипів 95
Жорсткість боковини Середня
Вага, кг 8,92
Дата/місце виробництва 14 тиждень 2015 / П. Корея
Ціна, грн. 1160
Рейтинг безпеки ★ ★ ★
Рейтинг «ціна/якість» ★ ★ ★

Оцінка «Автоцентру» – 7,4
На розсуд

Де купити

kolesiko Шини і Диски «Kolesiko.ua» Перейти в магазин
intershina Склад шин «Intershyna.ua» Перейти в магазин

Contyre Arctic Ice 3

Contyre Arctic Ice 3Шина Contyre Arctic Ice 3 на льоду не дає змоги їхати швидко, оскільки схильна до заносів в поворотах. На снігу вона лише трохи поступається трійці лідерів. На мокрому асфальті під час різких маневрів можливі глибокі занесення, тому потрібно бути обережним. На сухому асфальті ця модель керується доволі добре, дозволяючи їхати швидше, ніж конкуренти.

+ Керованість на сухому асфальті
 Керованість на мокрому асфальті

Індекс швидкості/навантаження Т / 88
Напрям./зовнішн.внутр. сторона протектора Є / немає
Глибина протектора, мм 8,6
Твердість резини за Шором 62
Кількість шипів 105
Жорсткість боковини Жорстка
Вага, кг 8,65
Дата/місце виробництва 42 тиждень 2015 / Україна
Ціна, грн. 780
Рейтинг безпеки ★ ★ ★
Рейтинг «ціна/якість» ★ ★ ★

Оцінка «Автоцентру» – 7,1
На розсуд

Де купити

kolesiko Шини і Диски «Kolesiko.ua» Перейти в магазин
intershina Склад шин «Intershyna.ua» Перейти в магазин

Aeolus Ice Challenger AW 05

Aeolus Ice Challenger AW 05Шина Aeolus Ice Challenger AW 05 на льоду порівняно з багатьма конкурентами дуже слизька, погано гальмує, провокує сильні занесення і на ній складно розігнатися. На снігових трасах авто у такому взутті теж швидко йде в бічне ковзання. А от на асфальті на цих покришках їхати можна швидко і керується машина добре.

+ Явно виражених немає
Зчіпні властивості і керованість на льоду
 Керованість на мокрому асфальті

Індекс швидкості/навантаження Т / 88
Напрям./зовнішн.внутр. сторона протектора Є / немає
Глибина протектора, мм 10
Твердість резини за Шором 73
Кількість шипів 96
Жорсткість боковини Середня
Вага, кг 9,115
Дата/місце виробництва 23 тиждень 2015 / Китай
Ціна, грн. 1030
Рейтинг безпеки ★ ★
Рейтинг «ціна/якість» ★ ★

Оцінка «Автоцентру» – 6,8
На розсуд

Де купити

kolesiko Шини і Диски «Kolesiko.ua» Перейти в магазин
intershina Склад шин «Intershyna.ua» Перейти в магазин

Nexen Winguard Spike WH62

Nexen Winguard Spike WH62Модель Nexen Winguard Spike WH62 має низькі зчіпні властивості на льоду, тому керувати машиною внаслідок глибоких занесень дуже складно. На снігу реакції на повороти керма недостатні для впевненої їзди. Різкі маневри на мокрому асфальті можуть супроводжуватися сильними занесеннями. Втім, і на сухому проявляються занесення, хоча і не такі критичні.

+ Характеристики на мокрому і сухому асфальті
Характеристики на льоду
Керованість на снігу

Індекс швидкості/навантаження Т / 92
Напрям./зовнішн.внутр. сторона протектора Є / немає
Глибина протектора, мм 9,3
Твердість резини за Шором 70
Кількість шипів 96
Жорсткість боковини М’яка
Вага, кг 8,815
Дата/місце виробництва 17 тиждень 2015 року / П. Корея
Ціна, грн 1200
Рейтинг безпеки ★ ★
Рейтинг «ціна/якість»

Оцінка «Автоцентру» – 6,7
На розгляд

Де купити

Autoshini.com Інтернет-магазин «Autoshini.com» Перейти в магазин
kolesiko Шини і Диски «Kolesiko.ua» Перейти в магазин
intershina Склад шин «Intershyna.ua» Перейти в магазин

Шипованные шины для авто малого классаШипованные шины для авто малого классаШипованные шины для авто малого классаШипованные шины для авто малого классаШипованные шины для авто малого классаФото Євгена Сокура

Теги:
    Завантаження...