Невидимий BMW X6 — у чому його таємниця (фото)

Станислав Сидилев
Станислав Сидилев
Sep 13, 2019 09:44 AM

BMW X6 Vantablack – унікальний автомобіль, пофарбований у найчорніший колір у світі. Крім незвичайного стайлінгу, це ще й прекрасна можливість для бренду прорекламувати третє покоління купеподібного кросовера. Впевнені, так і замислювалося. Але нас цікавить тільки колір.

Зі шкільного курсу фізики ви можете пам’ятати, що ми бачимо об’єкти і їхні деталі завдяки властивості поверхні відбивати світло. Якщо об’єкт позбавляється такої властивості, що насправді досить важко уявити, він стає практично невидимим або перетворюється на величезну темну пляму, яка, здається, не має обсягу і рельєфу.

BMW X6

Щось схоже сталося із цим БМВ Х6. Як видно, недоторканими залишилися стекла, фари, ліхтарі, колеса та решітка — все це ви бачите. Але весь кузов автомобіля немов видалили в фотошопі, хоча насправді він існує.

BMW X6

Це можливо завдяки особливому покриттю Vantablack VBx2, яке поглинає понад 99,9% світла. Це критична цифра для людського ока, тому ми бачимо величезну хмару із темряви та порожнечі.

BMW X6

Мабуть, ви могли подумати, що пофарбувати свій автомобіль такою космічною (в прямому сенсі) фарбою — хороший прикол і просто елегантне рішення. Але це покриття дуже чутливе до пошкоджень.

BMW показала эффектную модель с огромными ноздрями — живые фото
Читайте также 10 Сен 2019, 14:04
BMW показала эффектную модель с огромными ноздрями — живые фото

Вплив чистої води — не проблема, але пил і бруд залишають складні сліди, а зробити серйозну подряпину на такий фарбі зовсім не складно. Можливо, надалі покриття стане стійкішим до агресивного середовища. А поки що нам залишається дивуватися цьому винаходу.

Станислав Сидилев
Автор
Станислав Сидилев
Главный редактор сайта «Автоцентр»
Завантаження...