X

Nissan готує силову установку e-Bio Fuel-Cell на біоетанолі

Nissan проводит исследования в области силовых установок и систем на основе топливных элементов, работающих на биоэтаноле.

Дослідна установка Nissan e-Bio Fuel-Cell.

Нова система вперше в автомобільній індустрії має у своєму складі генератор SOFC із паливними елементами e-Bio Fuel-Cell. SOFC (Solid Oxide Fuel Cell) – це паливні елементи, які для вироблення електроенергії використовують реакцію безлічі різних видів палива, зокрема етанолу і природного газу, з киснем. Такі генератори мають вкрай високу ефективність.

Паливні комірки e-Bio Fuel-Cell

Елементи e-Bio Fuel-Cell виробляють електроенергію в генераторі SOFC з біоетанолу, залитого в паливний бак автомобіля. Комірки з допомогою реформера виділяють з палива водень, який під час взаємодії з атмосферним киснем утворює електрохімічну реакцію, в результаті якої утворюється електрична енергія, здатна приводити електромобіль у рух.

На відміну від традиційних систем, комірки e-Bio Fuel-Cell використовують як джерело енергії SOFC, що має високу ефективність. Він дає змогу електромобілю досягти автономності, порівнянної з автомобілями з двигунами внутрішнього згоряння – понад 600 км без підзарядки. При цьому автомобілі з e-Bio Fuel-Cell зберігають всі переваги електромобілів: безшумний рух, лінійний пуск і інтенсивне прискорення. Це дає змогу власникам насолоджуватися поїздкою і комфортом електромобіля.

У системі з паливними елементами використовуються хімічні речовини, які під час взаємодії з киснем генерують енергію без утворення шкідливих побічних продуктів. Біоетанол, будучи паливом, отриманим, зокрема,  з цукрової тростини і зернових культур, широко поширений у Північній і Південній Америці, а також в Азії. Система із e-Bio Fuel-Cell, що працює на біоетанолі, пропонує екологічно чистіший транспорт, а також відкриває нові перспективи щодо організації регіонального вироблення електроенергії, зокрема з інтеграцією в наявну інфраструктуру.

Під час вироблення електроенергії в системі на основі паливних елементів зазвичай виділяється вуглекислий газ. Але в системах, що працюють на біоетанолі, викиди СО2 нейтралізуються, починаючи з процесу вирощування цукрового очерету, з якого потім отримують біопаливо. Отже, загальна кількість вуглекислого газу практично не збільшується.

Nissan и Enel запускают революционный проект Vehicle-to-grid (+ВИДЕО)

Майбутнє e-Bio Fuel-Cell

У майбутньому e-Bio Fuel-Cell стане ще ближчою до користувача. Розведений водою етанол простіше і безпечніше у поводженні, ніж більшість інших типів пального. Оскільки це знімає обмеження під час створення абсолютно нової інфраструктури, то утворюється великий потенціал для ринкового зростання.

Експлуатаційні витрати будуть суттєво нижчими, як і в електромобілів, що стане значною перевагою для суспільства і для бізнесу, оскільки нова технологія є ідеальним рішенням для широкого спектру потреб споживачів. Серед переваг можна відзначити швидкість дозаправки і високу енергетичну потужність, здатну підтримувати навіть такі енерговитратні напрямки, як рефрижераторні перевезення. Реалізація проекту нових паливних комірок є частиною глобального проекту Nissan Intelligent Power, спрямованого на підвищення ефективності транспортних засобів.

 

Читайте також:
Nissan готує електричні спорткар і кросовер