X

Секретний центр: де розробляють нові Renault (+ВІДЕО)

На окраине Парижа в городке Гюякур (Guyancourt) работает огромный техноцентр группы Renault, где разрабатывают новые модели и испытывают технологии завтрашнего дня французского концерна.

Найчастіше під час відвідування таких об’єктів у журналістів забирають не лише фотоапарати, а й мобільні телефони. Щоб вони не змогли зафіксувати і винести на загальний огляд жодну таємну розробку, над якою працюють інженери і дизайнери. Але екскурсія в техноцентр Renault в Гюянкур була дуже демократичною – нам дали фотографувати все, що траплялося на шляху. Зрозуміло, що при цьому журналістів супроводжували кілька людей і пильно стежили, щоб нічого секретного не потрапило нам в об’єктиви.

Так ми побачили фасадну, офіційну частину Техноцентру Renault. А про секретні розробки – тільки трохи привідкрили завісу.

Техноцентр Renault у Гюякурі є головним центром розробки й дизайну «Групи Рено» і альянсу Renault-Nissan. Він розташувався на території в кілька гектарів і побудований за принципом старовинних фортець – по периметру тече водойма, і дістатися до нього можна по одному з мостів. Журналісти жартували, що підірвавши ці мости, можна відокремити техноцентр від всього навколишнього світу.

Насправді, техноцентр Renault по суті є невеликим містом. У ньому є свої вулиці, перехрестя, квартали і навіть заводи. Близько 12 тисяч осіб працюють тут постійно, ще кілька тисяч приїжджають з різних куточків світу для виконання різних завдань. У містечку є кілька ресторанів, кафе і залів для зустрічей. Корпуси розділені за призначенням і в кожен з них можна увійти за спеціальним пропуском.

Після центрального входу на кількасот метрів розкинулася центральна алея. Вона оформлена в стилі хай-тек, на ній ростуть пальми, а з боків розміщені точки харчування. На початку алеї стоїть електричний Renault Zoe, а на наступній площі – спортивні версії гоночних Twizy (є й такі, зі справжніми формульними «сліками») та болід електричної Formula E.

По обидва боки від центральної алеї розміщені різні студії, лабораторії і навіть справжній міні-автозавод. На ньому діє конвеєрна лінія, на якій збирають перспективні моделі. У цеху немає жодного робота – все робиться вручну. Конвеєр рухається дуже повільно – там роблять лише кілька автомобілів на тиждень. Зрозуміло, що журналістів на цей об’єкт не пускають, адже на ньому можна буде побачити справжні секретні розробки. А ось робочі автозаводів з інших країн на цьому міні-заводику – часті гості. Вони тут вчаться збирати нові моделі, які згодом будуть робити на своїх підприємствах.

Втім, кілька секретних лабораторій Техноцентру Renault українським журналістам все-таки показали. Одна з них – віртуальна дизайн-студія IRIS. Вона оснащена двома сучасними «кінотеатрами». Перший з них – екран з високою роздільною здатністю, який дозволяє дизайнерам переглядати майбутні інтер’єри та екстер’єри автомобілів спільно з колегами і вносити в них зміни ще на стадії розробки.

Інший – 3D кімната, в якій зображення проектується в тривимірній площині. Входити в це приміщення можна тільки в спеціальному взутті та спеціально створених окулярах. Журналістам запропонували подивитися, як виглядає віртуальний інтер’єр однієї з існуючих моделей Renault в тривимірному форматі. Зображення було настільки реалістичним, що хотілося помацати віртуальні кермо, ручку перемикання передач і кнопочки на панелі приладів. За допомогою такого «атракціону» дизайнери та інженери проектують майбутні деталі на комп’ютері без створення «пластилінових» моделей. Тому швидкість створення реальних зразків значно зросла.

Читайте також: Тест-драйв нового Renault Megane: Завжди ексцентричний

Друга лабораторія, яку показали кореспонденту «Автоцентру» – максимально реалістичний симулятор водіння. Для його роботи задіяно понад двадцять потужних комп’ютерів. Цей стенд включає в себе кілька сучасних механізмів, які максимально реалістично передають руху автомобіля на дорозі.

В стенд вбудовується справжній автомобіль (наприклад, на прикладі був Renault Twingo) і в нього сідає водій. Далі оператор вибирає віртуальну «дорогу», по якій повинен «їхати» випробувач. Вона проектується навколо автомобіля на екрані таким чином, що він бачить картинку, як в реальності – не тільки спереду, але і збоку. Картинку ззаду забезпечують відеомонітори, які вбудовані замість дзеркал заднього виду. Стенд передає повне відчуття, що автомобіль їде – коли водій натискає на газ, він прискорюється, на гальмо – сповільнюється, при поворотах змінює напрямок «руху» і навіть крениться. При цьому оператор може відтворити будь-який «навколишній» світ – автобан, міські умови, слизьку дорогу, ніч або навіть українські реалії.

За допомогою даного стенду інженери не тільки перевіряють реакції майбутніх автомобілів на роботу органів управління, зручність керування ними, а й вивчають поведінку людей в різних ситуаціях для створення безпілотних транспортних засобів.

Читайте також: У нас на тесті: Renault Koleos

Зрозуміло, що показані нам стенди – лише невелика частина випробувальних технологій, якими користуються інженери і дизайнери Renault при створенні майбутніх автомобілів. Щоб створити нову модель автомобіля, потрібні десятки подібних стендів, за допомогою яких відточується технічна досконалість сучасних автомобілів.