Автоподорож Італією: корисні поради

Усі знають, що форма Апеннінського півострова на карті нагадує чобіт. Так от, залежно від частини цього «чобота» значно відрізняються і доходи італійців, а також їхня поведінка на дорозі.

Обов’язково чи за бажанням?

Серед італійців відомий анекдот: у різних регіонах країни червоне світло світлофора називають по-різному. На півночі, де поважають закон і порядок, червоний – obbligatorio («обов’язковий»). У центрі країни, де народ любить розслабитися, цей сигнал стає raccomandato – рекомендаційним. А на півдні, де їздять гарячі італійські хлопці, червоний лише facoltativo, тобто «за бажанням». Звісно, це жарт – штрафи за порушення проїзду на заборонний сигнал світлофора в усій країні однакові. Але він відображає традиції їзди в різних регіонах Італії. Так, у багатому Мілані водії більш ввічливі і можуть терпляче чекати вашого маневру, в Римі найчастіше просто об’їдуть ваше авто, а в Неаполі нетерпляче сигналитимуть.

У невеликих населених пунктах дороги вузькі і з безліччю поворотів. Розминутися на них не так вже просто

Вибір є!

Як і скрізь у Західній Європі, дороги в Італії чудові. Щоправда, тут багато платних автобанів. Це відмінні, як мінімум двосмугові в кожному напрямку магістралі, які дають змогу швидко перетинати країну без затримок у населених пунктах. Якщо є час і немає бажання платити за дорогу, існують об’їзні шляхи. Але вони проходять через села і містечка, а швидкість у них обмежена 50 км/год. За швидкістю стежать і автоматичні камери, і поліцейські з мобільними камерами, так що краще дотримуватися всіх встановлених норм. Особливо високі штрафи за серйозні порушення ПДР, незначні поліцейські можуть пробачити.

Деякі обмежувальні знаки швидкості дозволяють перевірити, наскільки швидко рухається ваша машина

У містах існує кілька видів паркування, і безкоштовне воно хіба що біля великих супермаркетів. За сплатою паркувального збору стежать спеціальні службовці, які залишають штрафні квитанції під щіткою «двірника». Вартість паркування залежить від населеного пункту і віддаленості від центру міста і може становити від 1 євро за годину до 30 (наприклад, при в’їзді до Венеції), хоча вночі і в неділю вони безкоштовні. Крім того, на деяких парковках не можна стояти більше двох-трьох годин поспіль, навіть оплативши її. Порушників безцеремонно забирають евакуатори.

mnogolikaya-italiya-7
В Італії розвинена мережа доріг, і з них багато платних. Порушувати правила дорожнього руху тут теж витратне – штрафи високі. Втім, поведінка автомобілістів сильно залежить від регіону

В Італії дуже люблять автомобілі, але в цій країні існує єдине місто в світі, де їх немає взагалі – Венеція

Сам собі касир

В Італії дуже поширена практика – автозаправки самообслуговування. До речі, паливо на них зазвичай трохи дешевше, ніж на АЗС із персоналом. Буває, що великий заправний комплекс уночі може виявитися зовсім безлюдним, але АЗС працює в режимі самообслуговування. Щоб заправити свою машину, треба скористатися кредитною карткою. Система спочатку заблокує сотню євро на рахунку, а після того, як ви заправитеся необхідною кількістю палива, поверне решту на картку. Подібним чином працюють багато інших сервісів. Тому подорожуючи Італією пильнуйте, щоб на картці завжди був запас грошей.

В Італії багато тунелів. При в’їзді в них треба ввімкнути ближнє світло фар, при виїзді – не забути вимкнути

Не вимикайте в смартфоні Інтернет!

mnogolikaya-italiya-2

Приїхавши в Європу, більшість українців відключають у своєму телефоні доступ в Інтернет, адже в роумінгу тарифи на нього дуже високі. Але для абонентів вітчизняної мережі мережі Vodafone Україна існує послуга, яка дає змогу користуватися якісним швидкісним Інтернетом в Італії в тих самих обсягах, що і вдома. Абонентові одного з тарифів Vodafone Red потрібно просто підключити послугу «Роумінг як вдома». Для цього треба набрати на телефоні номер *600# та натиснути клавішу «дзвінок». Залежно від пакета протягом 7 днів вам буде доступна певна кількість мегабайт мобільного Інтернету (у назві тарифу «ховається» це кількість – тобто для Red 90 – 90 МБ, Red 150 – 150 МБ тощо). Для контрактників 7 ГБ Інтернету нараховується на місяць. Якщо цього трафіку не вистачить, за кожні додаткові 100 МБ береться плата в 35 грн. Крім Інтернету за кордоном абоненти Vodafone Україна можуть безкоштовно приймати визначену кількість хвилин для дзвінків з України і від інших абонентів світових операторів, відсилати СМС, ММС, а також самі телефонувати на номери інших операторів лтше по 10 грн за хвилину.

mnogolikaya-italiya-9

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ