Завтра туриста: подорож у музей просто неба в Переяслав-Хмельницькому

Музеи под открытым небом - этоне только Пирогово. В Киевской области есть еще одна жемчужина - Перяслав-Хмельницкий, который называют городом-музеем и это вполне заслуженно.

Після відвідин Пирогово ми вирушили в музей під відкритим небом в Переяслав-Хмельницький. З огляду на дощову погоду, ми вирішили заздалегідь підготуватись. Через можливі заморозки ми взули наш авто в зимові шини Continental ContiVikingContakt 6.

Дорога в 90 км пролетіла непомітно, і ми прибули в Переяслав. Городок не великий, але дуже красивий і має славну історію, відлік якої ведеться з часів Київської Русі, коли прикордонний населений пункт був за розмірами лише трохи менше Києва і Чернігова.

Suzuki Vitara S

За легендою, саме тут відбулася битва молодого богатиря, київського князя Володимира і печенізького воїна. Українець переміг, тому місто і назвали Переяславом (похідна від «перейняв славу»). Пізніше Переяслав став одним з ключових центрів козацької держави Богдана Хмельницького, де проводилася і Переяславська Рада. До речі, сьогодні ведуться дискусії про повернення місту історичної назви Переяслав. Його також називають містом-музеєм, і це – чиста правда.

У Переяславі знаходиться однойменний національний історико-етнографічний заповідник, до складу якого входять 23 музеї, 13 з них сконцентровані в комплексі «Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини» – перший в Україні під відкритим небом. Його заснували ще в 1964 році, а деякі експонати датуються аж IV століттям до нашої ери.

Вражає те, як органічно вписалися різноманітні музеї – електрозварювання, меду, хліба, рушника та інші – в єдиний комплекс. Входячи на територію, ти потрапляєш в атмосферу самобутньої української села. Навіть численні працівники, які підтримують тут ідеальний порядок, виглядають, як місцеві жителі, які живуть в цих чудових хатках з калиною біля воріт.

З усіх експозицій найцікавішу для автолюбителів представляє Музей наземного транспорту. Тут відображається розвиток транспорту ще з часів трипільської культури.

Є і сани різних століть, і вози чумаків, прообрази самоскида і те, що в наслідок перетворилося в сучасні автомобілі, – тачанки і фаетони. Дуже цікаво простежити зв’язок поколінь в конструкторських рішеннях, принцип роботи та обслуговуванні стародавнього і сучасного транспорту. Що характерно, навіть елітні транспортні засоби, які можна порівняти з сучасними Rolls-Royce і Bentley, були виготовлені в українській глибинці.

У дворі музею розташувався «шиномонтаж» минулих століть – верстати для виготовлення дерев’яних коліс возів, на які натягується металевий обід. Він послужив своєрідним нагадуємо про важливість правильного вибору шин і своєчасного переходу на зимову гуму.

Так виглядає «шиномонтаж» минулих століть – верстат для виготовлення дерев’яних коліс возів, на які натягується металевий обід

Адже в сучасному світі колеса виглядають зовсім по-іншому і грають найважливішу роль в безпеці автомобіля. Ми перевзулися вже давно – на нашій Сузукі стоїть новенький комплект нешипованних зимових шин Continental ContiViking Сontact 6. Вибір саме цих шин був для нас очевидним – саме вони перемогли в тестах зимової гуми від “Автоцентру”.

Детальніше розповість новий випуск “Завтра туриста” на “Першому Автомобільному”:

Музей під відкритим небом в Переяслав-Хмельницькому працює без вихідних з 9:00 до 17:00. Вартість вхідного квитка в «Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини» – 15 грн для дітей і 30 грн – для дорослих. Відвідування окремих музеїв на території у вартість не входить і обійдеться в додаткові 5-10 грн. Екскурсія коштує 100 грн для дітей, 200 грн – для дорослих (300 грн з екскурсоводом зі знанням іноземної мови).

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.