X

Для ЗСУ зарезервували десятки французьких Gelandewagen

Сьогодні Збройні Сили України гостро потребують великої кількості різних автомобілів, зокрема вантажних, а також легких позашляховиках. І країни-партнери готові їх постачати. Але для цього потрібні кошти. Фонд оборони України почав збір пожертвувань на придбання великої партії армійських автомобілів, які вже зарезервовані на одному із зарубіжних майданчиків. Загалом потрібно близько 100 млн грн. Як видно з фотографій, для відправки підготовлені десятки повнопривідних вантажівок Renault 6х6, а також позашляховики, що сильно нагадують Gelandewagen.

Виявляється, це французькі машини Peugeot P4, виготовлені свого часу в кооперації з Mercedes-Benz. Дводверний відкритий кузов у них багато в чому уніфікований з німецьким донором, а ось двигун і трансмісія вже свої.

Під капотом можуть бути або бензинові агрегати — 2,0 л (79 к .с.) і 3,0 л (170 к. с.), або дизельні 2,5 л – атмосферний в 76 к.с. і турбо в 110/150 к.с. Французька армія на початку 80-х замовила 13 500 таких автомобілів. З 1985 року виробництво Peugeot P4 передали фірмі Panhard, яка виготовила близько 6000 од.