X

Український бронеавтомобіль з титановою обшивкою перероблять у мобільний госпіталь

Сьогодні військовим медиками дуже необхідні спеціальні бронемашини. Нещодавно з’явилася можливість придбати одну з них і створити на її базі стабілізаційний пункт, який буде знаходиться в 10-15 км від лінії фронту для стабілізації тяжкопоранених з подальшою їх доставкою в медустанови. Машину хочуть передати в Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова, один із засновників якого – Геннадій Друзенко вже придумав і відповідну назву для реанімобіля – «Ковчег».

«Ковчег» був розроблений і побудований в Дніпрі ще кілька років тому. В його основу поклали поклали старенький БТР-60, яких сьогодні ще досить багато припадає пилом на складах. Фактично був встановлений новий, більш довгий і високий бронекорпус, в якому можна вільно ходити в повний зріст. Від донора перейшла тільки ходова частина з днищем.

Спереду і з боків з’явилися вікна з броньованим склом завтовшки 35 мм, які можна закрити зовнішніми жалюзі товщиною 5 мм. «Ковчег» спокійно витримує обстріл з «Калашникова» і осколки середньої величини. На рівні й протимінний захист.

Спарені рідні бензинові двигуни замінили на «газонівські» турбодизелі повітряного охолодження. Вони більш економічні – споживають 27 – 30 л на 100 км і не так бояться обстрілу, так як тут немає водяного радіатору. Паливного бака на 500 л вистачає на запас ходу в 1500 – 2000 км, що важливо для польових умов.

Мости отримали примусову систему охолодження, що позбавило їх від перегріву – одвічної хвороби всіх БТР-60. Встановлено ширші шини, які зменшили питомий тиск на ґрунт. Споряджена маса, порівняно з «шістдесяткою», збільшилася ненабагато – з 11,7 до 13 т. Ходові випробування показали, що «Ковчег» може долати підйоми крутизної до 45 град. і розвивати швидкість до 80 км/год.

Спочатку «Ковчег» замислювався як кемпер, а тому тут була встановлена міні-кухня, холодильник, місткий бак для води, електростанція на 5,5 кВт (220В) і навіть душова; кузов було утеплено 100-мм шаром термовати. Однак після подій 2014 року машину було вирішено переробити у військову.

А сьогодні з’явилася ідея створити на її базі медичний стабілізаційний центр. Планується, що машина зможе перевозити до 24 поранених у положенні сидячи або до 10 лежачих. Благодійний фонд «І на оновленій землі» сьогодні проводить збір коштів на цей життєво важливий проект. Якщо справа піде, то творці «Ковчега» готові виготовити ще з десяток таких бронемашин.