<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

Капсула часу: в Україні знайшли 30-річний ЗАЗ-968 без пробігу

Юлия Дюдюн
Юлия Дюдюн
Jun 30 04:00 PM
10132

У наші дні знайти культовий ЗАЗ-968 у хорошому стані доволі непросте завдання. Більшість збережених машин давно не на ходу і доживають свій вік на задвірках. Але зустрічаються і унікальні екземпляри, які перебувають у прекрасному стані.

Саме такий автомобіль вдалося знайти українському блогеру Roma Uracco. На Запорожці, який зійшов з конвеєра в 1992 році, збереглися заводські свинцеві пломби, а його кузов все ще покритий шаром заводського консерванту. Малолітражка простояла в гаражі майже 30 років і жодного разу не виїжджала на дороги. На її одометрі зафіксовано пробіг в 81 км.

Судячи з наклейок на склі, це не проста версія. Вона призначена для людей з інвалідністю, у яких пошкоджена або ампутована одна нога (заводський індекс 968МД). Автомобіль оснащений тільки педаллю зчеплення. Подача палива здійснюється за допомогою підрульових пелюсток газу, а гальмування – за допомогою важеля, розташованого біля коробки передач.

Оснащується культовий автомобіль стандартним 1,2-літровим чотирициліндровим карбюраторним мотором потужністю 41 к.с. Із таким агрегатом першу “сотню” Запорожець набирає за 32 секунди, а максимальна швидкість становить 118 км/год.

Юлия Дюдюн
Автор
Юлия Дюдюн
Автор на сайте «Автоцентр»
Завантаження...