Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат днями поповнився новою пожежною автоцистерною вітчизняного виробництва. Вона виготовлена відомою компанією Tital на повнопривідному шасі КрАЗ-5401НЕ (4х4). Шасі має вантажопідйомність 9,5 т та розраховано на повну масу до 17 200 кг.
Зауважимо, що це вже третій автомобіль-вогнеборець, виконаний компанією Tital для аварійно-рятувальної служби Ferrexpo. Машину чекали ще в 2021 році, але через повномасштабне вторгнення Росії в Україну терміни виконання замовлення довелося перенести.

Машина може перевозити шістьох осіб бойового розрахунку. Для цього стандартну безкапотну кабіну, виготовлену китайською компанією Shaanxi за ліцензією MAN, подовжили до дворядної. Цікаво, що друга пара дверей уніфікована з капотними вантажівками КрАЗ.

Заслуговує на увагу й кузовна надбудова. Завдяки тому, що цистерну для води зробили не зі сталі, а з поліпропілену, її ємність вдалося збільшити до 7000 л. Також встановили й 500-літровий бак для піноутворювача. Автомобіль укомплектувано потужним пожежним насосом із подачею 80 л/сек та тиском до 20 атм. В оснащення входять два лафетні стволи: виносний і стаціонарний. Вони зокрема можуть створювати так звану водяну хмару для осідання різних газів (хлору, аміаку).

Машину укомплектовано вісьмома дихальними апаратами Drager, а також набором аварійно-рятувального інструменту: гідравлічним розтискачем-кусачками, бензорізом для металу та бетону, а також телескопічною освітлювальною щоглою з дистанційним керуванням. В оснащення входить й набір пожежних рукавів діаметром 51, 66 та 77 мм.

https://www.youtube.com/watch?v=VasAJj4GXeA
-
Подія 10 квітня 2026 20:20Як була відреставрована унікальна вантажівка КрАЗ-222Одна з найвизначніших дат в історії Кременчуцького автомобільного заводу та й усього українського автопрому – 10 квітня 1959 року. Саме в цей день виготовили два найперші автомобілі підприємства. Це були самоскиди КрАЗ-222 «Дніпро». А до кінця року випустили вже 394 такі машини. Як не сумно, але до початку 2000-х років в експлуатації вже не збереглося жодної з кременчуцьких вантажівок ранніх серій. І тому 2003 року керівництво Холдингової Компанії «АвтоКрАЗ» ухвалило рішення про відтворення історії підприємства у зразках автомобілів, які колись сходили з головного конвеєра заводу. Після цього розгорнулися напружені пошуки у різних куточках країни. І в результаті вдалося знайти самоскид КрАЗ-222, але, щоправда, він був весь розбитий і розукомплектований. До робіт з відновлення цієї вантажівки залучили найкращих фахівців Управління головного конструктора та експериментального цеху. Цілу низку вузлів довелося шукати на складах різних підприємств. А деякі деталі, яких знайти не вдалося, були виготовлені заново працівниками експериментального цеху. Зауважимо, що при цьому реставратори вимагали максимальної відповідності не лише конструкторській документації, а й навіть технологій виготовлення вузлів та деталей, які використовувалися у 60-ті роки. Скрупульозно відновили і інтер'єр, і екстер'єр машини, аж до найменших деталей. Цікаво, що на боковинах капота ранніх самоскидів КрАЗ-222 красувався хромований напис «Дніпро». Але вже 1960 року його довелося прибрати за «вказівкою згори». Очевидно, чиновникам не подобалося прив'язування марки автомобіля до України. Та й взагалі, тоді в СРСР не було прийнято давати вантажівкам власні імена, обходилися тільки сухими індексами. У повністю оновленому вигляді первісток марки – самоскид КрАЗ-222 був уперше показаний громадськості на Міжнародній виставці SIA-2006 у Києві, де викликав велику зацікавленість публіки. -
Подія 02 квітня 2026 21:00До 130-річчя Peugeot – як еволюціонували комерційні автомобілі -
Подія 01 квітня 2026 21:00Як зародився відомий виробник вантажівок DAF