На початку року компанія Daimler Buses відсвяткувала випуск 40-тисячного Mecedes-Benz Tourismo - найбільш популярного туристичного автобуса в Європі. Його історія почалася в 1992 році з моделі O 340. За нею з’явилася високопалубна O 350, яка вперше серед автобусів з трипроменевою зіркою отримала власне ім'я - Tourismo.
На виставці IAA-2006 у Ганновері дебютував «туризмо» другого покоління. Модель пропонувалася у трьох варіантах довжини (12 – 14 м), у двох- та тривісному виконаннях. У комплектацію увійшла система стабілізації ESP. І не дивно, що у 2015 році продажі досягли 10 тис. од. На цей час автобус отримав такі системи допомоги водієві як Lane Assist – стеження за рухом по заданій смузі, та AEBS – екстреного гальмування.
Після випуску 27 тис. од., восени 2017 року презентували Tourismo третьої генерації. На ньому з'явилася система автоматичного гальмування (ABA 4) до повної зупинки – вперше на автобусах (!). А також Sideguard Assist – попередження про загрозу наїзду на пішоходів та велосипедистів, які перебувають у сліпій зоні. Поліпшенню паливної економічності сприяли оптимізована аеродинаміка (Сw – 0,33), предикативний круїз-контроль (PPC) та система зворотного зв'язку з водієм (Eсо Driver Feed Back).
2023 року Tourismo суттєво модернізували. Були запропоновані вже чотири варіанти довжини (12 – 14 м), АКП із гідротрансформатором, система камер Mirror Cam замість дзеркал. Система автоматичного опускання кузова на 20 мм тепер активується на меншій швидкості – 79 км/год замість 95 км/год. Система автоматичного гальмування шостого покоління (ABA 6 Plus) спрацьовує на швидкості до 60 км/год, реагуючи також й на рухомі об’єкти (автомобілі, пішоходів). А система Sideguard Assist 2 сканує сліпі зоні не лише з правого боку, а й з лівого також.

-
Подія 21 лютого 2026 21:32Як виглядають автобуси на мільйон усіх часів та народів -
Ретро 27 січня 2026 20:00Як виробник розкішних авто почав продукувати й вантажівки -
Подія 11 січня 2026 13:00Як в Одесі зробили автокран із двох ракетовозів (фото)