Самое необычное применение автобуса Икарус 260

05 травня 2018, 11:33
Самое необычное применение автобуса Икарус 260

Городские автобусы Икарус 260 уже редкие гости на украинских дорогах. Эти машины давно списаны и доживают свой век на задворках АТП. Однако один такой автобус можно увидеть на улицах Стамбула. Машина спокойно стоит на автостоянке у одной из станций метро, недалеко от аэропорта Ататюрка.

Этот автобус не ездит, по крайней мере не возит пассажиров. Машине нашли другое, тоже весьма полезное применение – мобильный велохаб. То есть здесь можно оставить на некоторое время свое велосипед и сесть на метро, можно также взять двухколесную машину напрокат. И все это стоит относительно дешево. Судя по фотографии, велохаб Ikarus на данный момент не функционирует, однако в  другие дни, возможно, он работает.

Что же касается турецкого автобуса Икарус 260, то внешне машина несколько отличается от оригинальной модели. Так, на импровизированном велохабе применена неродная передняя маска. Она стеклопластиковая и, скорее всего, заимствована с автобусов Ikarus E-cерии, которые выпускались на отдельном заводе в Будапеште. Правда в нашем случае передняя панель тоже не совсем аутентичная и может быть сделана одной из турецких компаний по поставке запчастей для автобусов различных марок.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як була відреставрована унікальна вантажівка КрАЗ-222
    Подія 10 квітня 2026 20:20
    Як була відреставрована унікальна вантажівка КрАЗ-222
    Одна з найвизначніших дат в історії Кременчуцького автомобільного заводу та й усього українського автопрому – 10 квітня 1959 року. Саме в цей день виготовили два найперші автомобілі підприємства. Це були самоскиди КрАЗ-222 «Дніпро». А до кінця року випустили вже 394 такі машини. Як не сумно, але до початку 2000-х років в експлуатації вже не збереглося жодної з кременчуцьких вантажівок ранніх серій. І тому 2003 року керівництво Холдингової Компанії «АвтоКрАЗ» ухвалило рішення про відтворення історії підприємства у зразках автомобілів, які колись сходили з головного конвеєра заводу. Після цього розгорнулися напружені пошуки у різних куточках країни. І в результаті вдалося знайти самоскид КрАЗ-222, але, щоправда, він був весь розбитий і розукомплектований. До робіт з відновлення цієї вантажівки залучили найкращих фахівців Управління головного конструктора та експериментального цеху. Цілу низку вузлів довелося шукати на складах різних підприємств. А деякі деталі, яких знайти не вдалося, були виготовлені заново працівниками експериментального цеху. Зауважимо, що при цьому реставратори вимагали максимальної відповідності не лише конструкторській документації, а й навіть технологій виготовлення вузлів та деталей, які використовувалися у 60-ті роки. Скрупульозно відновили і інтер'єр, і екстер'єр машини, аж до найменших деталей. Цікаво, що на боковинах капота ранніх самоскидів КрАЗ-222 красувався хромований напис «Дніпро». Але вже 1960 року його довелося прибрати за «вказівкою згори». Очевидно, чиновникам не подобалося прив'язування марки автомобіля до України. Та й взагалі, тоді в СРСР не було прийнято давати вантажівкам власні імена, обходилися тільки сухими індексами. У повністю оновленому вигляді первісток марки – самоскид КрАЗ-222 був уперше показаний громадськості на Міжнародній виставці SIA-2006 у Києві, де викликав велику зацікавленість публіки.
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз