
Україна та Норвегія продовжили “транспортний безвіз”
Міністерство розвитку громад та територій України та Міністерство транспорту Норвегії домовились про продовження лібералізації вантажних перевезень до березня 2027 року. Відповідне рішення було ухвалено зважаючи на прологанцію Угоди про автомобільні перевезення між Україною та Європейським Союзом. Лібералізація вантажних перевезень, тобто “транспортний безвіз”, щонайменше діятиме до 31 березня 2027 року.
Можливість виконувати вантажні перевезення без спеціальних дозволів поширюється на вантажівки стандарту Євро-5 та вище для двосторонніх та транзитних перевезень. Відповідні умови діяли і раніше.
Важливо, що скористатись умова лібералізації перевезень у водія на борту вантажівки має бути сертифікат, що підтверджує клас екологічності його транспортного засобу.
Нагадаємо, що Україна та Норвегія вперше погодили “транспортний безвіз” у серпні 2023 року. Згодом, лібералізація була продовжена вдруге. Таким чином, це вже третє продовження домовленостей між країнами.
У вересні 2025 року Україна та Європейський Союз погодили продовження лібералізації перевезень до 31 березня 2027 року. Загалом, лібералізація перевезень наразі доступна з 35 державами включно з ЄС.


















