Чеські волонтери в рамках благодійної акції «Подарунок для Путіна» зібрали понад 30 мільйонів крон (близько 1,4 мільйона доларів), на які придбали РСЗВ RM-70 та 365 снарядів до неї.
У виданні Ceske Noviny повідомили, що ракетна установка знаходиться у відмінному стані. На заводі STV Group у Полиці (Чехія) вона пройшла капітальний ремонт. Автор ініціативи Далібора Дедека заявив, що фахівці перевірили кожний гвинтик у цій установці, тож жодних проблем в українських військових з нею не виникне.

РСЗВ RM-70 є аналогом російського «Град». Незважаючи на те, що установка випускалась у 1970-х роках, вона досі вважається ефективною зброєю. Бойова частина машини має 40 напрямних для 122 мм реактивних снарядів.
RM-70 може нести додатковий магазин на 40 ракет, що суттєво знижує час на перезарядку. Відстріл можливий як залпом, так і окремо. Далібора Дедека стверджує, що до України РСЗВ приїде найближчими тижнями.
-
Кроки до перемоги 17 грудня 2024 16:00ЗСУ одним ударом знищили російський ЗРК «Оса» (відео) -
Кроки до перемоги 09 грудня 2024 20:39Як бізнес допомагає створювати ремонтні авто для армії -
Кроки до перемоги 06 грудня 2024 14:00ЗСУ знищили ворожий ЗРК «Тор» у Запоріжжі (відео)