Французька компанія Cixi має намір вивести на ринок гібрид велосипеда, мотоцикла та електромобіля. Він отримав назву Vigoz та допущений на дороги загального користування.
Трицикл отримав досить нестандартний вигляд, що нагадує капсулу. У нього два передніх та одне заднє колесо, подвійні бічні двері, відкритий вантажний відсік з ременями для кріплення вантажу, широкі вікна і світлодіодні фари, а ще активний механізм нахилу для кращої керованості. В основі Vigoz лежить безцепна система педалювання PERS, яка дозволяє водієві при необхідності керувати ногами.

Vigoz отримав тандемну посадку. Обидва сидіння оснащені трьохточковими ременями безпеки, ззаду є ще кріплення Isofix для дитячого автокрісла. Якщо пасажира немає, то сидіння можна скласти та перевозити великі вантажі. На даху теж можна перевезти габаритний вантаж. Трицикл зберіг велосипедну ДНК та використовує кермо з вбудованими гальмами.
Характеристики електромотора трицикла не розкриті. У Cixi заявили, що він зможе розвивати швидкість до 120 км/ч. Батарея на 22 кВтг забезпечить пробіг близько 160 км. Використання рекуперативного гальмування та більш інтенсивне обертання педалей дозволяють збільшити запас ходу. Повна зарядка від розетки займає приблизно 6 годин. У компанії заявили, що строк служби Vigoz становить 15 років, потім він буде перероблений та утилізований. Це стало можливим завдяки міцному шасі, змінним кузовних панелей, доступним для ремонту компонентів і, що дивно, бездротовим оновленням.
-
Ретро 12 квітня 2026 17:00Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні -
Ретро 11 квітня 2026 21:21Першим легковикам Toyota виповнилося 90 років -
Подія 11 квітня 2026 18:01Розшифровка значків на панелі приладів