В Альперті виявили величезну колекцію класичних автомобілів. До неї входить понад 230 машин різних марок, випущених у 50-х роках минулого століття.
Автомобілів настільки багато, що вони не помістилися у величезний ангар і навіть стоять на полі навколо нього. Автомобілі знаходяться в різному технічному стані і мають різну колекційну цінність. Відомо, що збирав колекцію Андре Муазар. Її історія розпочалася із Citroën 2CV.

Після смерті власника, спадкоємці вирішили продати колекцію раритетних автомобілів. Завітавши на місце, де зберігалися машини, вони були здивовані. Адже вважали, що батько за своє життя придбав близько 50-60 автомобілів, а не майже чверть тисячі.

Найбільше в колекції автомобілів марок Citroen, Jeep, Cadillac. Є кілька Internal Scout, VW Beetle та Pontiac Parisienne. Муарзар купував їх у всьому світі, при цьому сам їздив на кастомному позашляховику Dodge з колісною формулою 6х6.
Торги закінчуються сьогодні, 12 вересня 2023 року. На момент написання статті до їх закриття залишалося 6 годин.
-
Ретро 12 квітня 2026 17:00Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні -
Ретро 11 квітня 2026 21:21Першим легковикам Toyota виповнилося 90 років -
Подія 11 квітня 2026 18:01Розшифровка значків на панелі приладів