А чи знаєте ви, скільки палива вміщує бак вашого автомобіля? 40, 50 або може всі 70 літрів, не заглядаючи в його характеристики? А коли ви востаннє заправлялися "до повного"? І скільки вийшло, цього самого, повного?
Суть самого експерименту підказала нам практика заправок, адже часто буває, що в паливний бак вміщається значно більше, ніж зазначено в характеристиках. Відповідно, підозра передусім падає на АЗС, мовляв обрахували, а залили менше, ну і так далі. При цьому вирішити такі суперечки на місці фактично не є можливим. Хоча будь-який клієнт може переконатися в точності наливу, попросивши провести технічний протік у спеціальний мірник. Але частіше клієнт просто їде розчарованим, а компанія несе репутаційні втрати.
Тому телеканал "Перший Автомобільний" і "Автоцентр" вирішили розібратися, скільки палива реально вміщує бак автомобіля, для чого зважилися на особливий експеримент! А допомогла нам в цьому мережа автозаправних комплексів Glusco!
Як замірятимемо?
Для максимально об'єктивної картини ми зібрали (нехай і не без певних зусиль) сім автомобілів різних класів і років випуску, з різними двигунами і, відповідно, з паливними баками різного об'єму — від 45 до 70 літрів. Це абсолютно звичайні автомобілі приватних власників, без будь-яких хитрощів і доопрацювань.
Отже, в нашому експерименті беруть участь:
Skoda Fabia, 2008, бак 45 л.
Nissan Juke, 2020, бак 46 л.
Renault Logan, 2015, бак 50 л.
Toyota Auris, 2011, бак 55 л.
Mitsubishi Outlander, 2020, бак 60 л.
KIA Sportage, 2019, бак 62 л.
BMW 5 Series, 2011, бак 70 л.
Чому було непросто зібрати цю сімку? По-перше, тому що згаяти півдня свого робочого часу, намотуючи кола на СК "Чайка" готові далеко не всі, по-друге, за умовами експерименту потрібно було викатати абсолютно все паливо в баку і паливопроводі, тобто автомобілі мали їздити до повного зупинення. А на це погоджувалися не всі автовласники. З цієї ж причини були відібрані тільки бензинові модифікації, тому що дизель запустити після такого експерименту було б складніше.
Після того, як автомобіль зупинявся, йому належало залити рівно один літр палива, щоб вистачило доїхати до АЗК Glusco. І вже там заправити пальне "до повного". Таким чином, паливні баки всіх учасників будуть майже повністю порожні (чи то пак похибка буде мінімальною) і ми зможемо дізнатися, скільки реально вони здатні вмістити.
Подвійний експеримент
Як і очікувалося, всі автомобілі приїхали нехай і з мінімальним, але різним запасом бензину. У когось із них борт-комп'ютер показував залишковий пробіг 0 км, у когось красувалася цифра чи не під "сотню". Робити нічого, починаємо викочувати все "зайве". І попутно дізнаємося, скільки може проїхати автомобіль "на лампочці" або на залишках палива — у кого як. І тут не обійшлося без сюрпризів!
Найдовше намотував кола малим кільцем "Чайки" KIA Sportage, в баку якого виявилося бензину найбільше. Чимало проїздів знадобилося також і Renault Logan, але він у підсумку зупинився першим. Відміряємо йому рівно літр, заливаємо, заводимо — перший учасник експерименту готовий! До речі, завести автомобіль після доливання бензину нескладно, потрібно лише кілька разів підкачати бензонасосом паливо, повернувши ключ запалювання в замку, але не запускаючи двигун.
Через кілька кіл до узбіччя притиснувся Nissan Juke, Skoda Fabia, а за ними зупинилися й інші учасники нашого експерименту. Крім Toyota Auris! Вона продовжувала намотувати кола і навіть не мала наміру зупинятися, хоча для прискорення процесу її водій накрутив темп! І це незважаючи на те, що перед початком заїздів її борткомп'ютер показував 0 км (!) залишкового пробігу.
У підсумку бензин у неї закінчився тільки на під'їзді до АЗС Glusco, буквально за кілька сотень метрів до заправки. Загалом, на "нулі" Auris з автоматом легко наїздив ще 80 км! Інші автомобілі-учасники проїхали на "порожньому" баку менше, але це також було в середньому 15-20 км. Таким чином, навіть якщо у вас загорілася "лампочка", можете бути впевнені, що запас ходу в кілометрів сорок у вас ще є. Але, звісно, регулярно зловживати цим не варто. Як люблять писати в такого роду випробуваннях "не повторюйте в домашніх умовах!”
А тепер до повного!
Потихеньку діставшись до АЗС, розташованої за кілька кілометрів від треку, ми готові приступити до фінальної і основної частини нашого експерименту!
Але перед тим, як заправляти машини, перевіряємо точність заправних колонок за допомогою технічної прокачки. Для цього на кожній заправній станції є спеціальний мірник, а також відпрацьовано процедуру вимірювання точності заправної колонки з його допомогою. Тож, якщо ви всерйоз вирішили перевірити, чи була точною заправка, ви можете вимагати виконання цієї процедури від АЗС. Детальніше про те, як це відбувається, дивіться в нашому відео. До речі, відзначимо, що допустима похибка на 10 літрах – це + / - 50 мілілітрів.
https://www.youtube.com/watch?v=yZgm79AFPHg&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2YBY2xiauk49qp7p4HumxP0FOhUMZdvcQDcQfNfx2H_G5uS5dQIoMi5Wk
Колонки і учасники готові — починаємо заправку паливом! Першим "втамувати паливну спрагу" під'їхав KIA Sportage і підтвердив наші припущення — в його бак помістилося на 8 літрів більше заявлених 62 літрів. Разом — 70 літрів і добавка, чого вистачить приблизно на сто кілометрів додаткового пробігу. Skoda Fabia за своїх компактних габаритів зуміла вмістити додаткових 5 літрів, що також непогана надбавка! Разом — 50 літрів "до повного".
Toyota Auris сюрпризів вже не підносила — вмістила лише на 2 літри більше, а Mitsubishi Outlander взагалі задовольнявся лише одним "додатковим" літром.
Героєм дня став скромний Renault Logan, у 50-літровий бак якого вмістилося аж 69 літрів! Тобто перевищення становило цілих 19 літрів! За витрати 7-8 літрів на сто кілометрів, це додаткові 200 км пробігу. Непогано, правда? А от BMW 5 Series, 3-літровому двигуну якого запас палива ніколи не завадить, був по-німецьки точний: 70 літрів заявлено, 70 літрів і вмістилося.
Нижче в таблиці наведені всі результати наших вимірювань:
| Автомобіль | Об'єм бака, л | Бак до повного, л | Перевищення, л |
| BMW 5 Series | 70 | 70 | + 0 |
| Mitsubishi Outlander | 60 | 61 | + 1 |
| Toyota Auris | 55 | 57 | + 2 |
| Nissan Juke | 46 | 50 | + 4 |
| Skoda Fabia | 45 | 50 | + 5 |
| KIA Sportage | 62 | 70 | + 8 |
| Renault Logan | 50 | 69 | + 19 |
-
Ретро 12 квітня 2026 17:00Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні -
Ретро 11 квітня 2026 21:21Першим легковикам Toyota виповнилося 90 років -
Подія 11 квітня 2026 18:01Розшифровка значків на панелі приладів


