Знайомтесь, BEEZY. Це новий стартап від команди українських ентузіастів, які вірять у відродження українського автопрому. Проєкт цієї доволі цікавої мінівантажівки зробив український дизайнер Романом Прядко, відомий нашим читачам по яскравому ZAZ 965 newERA. Але наддамо слово автору:
«Назва BEEZY недарма перегукується з образом бджоли: маленької, але невтомної трудівниці, що працює точно, швидко й злагоджено. BEEZY — це про рух, про майстерність та здатність працювати легко, але результативно. Так само як бджола без зайвих слів робить свою справу, BEEZY створюється для тих, хто бере і робить. Історія доводить, що у найважчі періоди саме вантажні автомобілі ставали основою відбудови країни. Вони перевозили матеріали, продукти, техніку – усе, що дозволяло економіці оживати.
Проаналізувавши реалії та потреби сьогодення, було вирішено розпочати розробку компактного, надійного та невибагливого автомобіля вантажністю до 1 т. В основу роботи покладено принцип «просто-дешево-сердито», а тому «електрички» було відкинуто відразу і обрано практичність, а саме два ДВЗ на вибір: дизель або бензин. Головна задача — взяти найкраще та зробити доступним. Серед конкурентів BEEZY: японські кей-кари (Mitsubishi Delica, Daewoo Labo, Daihatsu HiJet, Honda Acty, Mitsubishi Minicab Truck), архаїчні УАЗ-452, популярні Renault Kangoo Express та вживані VW Transporter T3.

BEEZY – це «золота середина» між компактністю та корисністю. Серед переваг моделі:
- Габарити – коротший за VW Transporter T3, але більший за Honda Acty або Daewoo Damas – 4500×1700×2000 мм.
- Вантажність – 1000 кг.
- Об’єм вантажного відсіку у версії фургон – 5 м³. Просто величезний простір для різноманітних вантажів.
- Двигуни на вибір: турбодизель VW 1.4 TDI (90 к.с., 230 Нм) або бензиновий VW 1.6 MPI (105 к.с., 150 Нм).
- Гарантійне обслуговування — щоб клієнт не переживав за справність.
- Типи кузовів: фургон, бортовий або пікап. На будь-який смак та потреби.
- Яскравий та сучасний дизайн.
- Доступна ціна.
Окремо варто зупинитись на модельному ряді BEEZY Wake Up — найемоційнішій модифікації «Бджілки». Комусь може здатися, що це просто маленький червоний пікап, але ні – він виглядає так, ніби каже: «Прокидайся! У нас є робота».

Авто низьке візуально, але високе фізично завдяки великим колесам та квадратним формам. Саме це дає ефект «міцного малюка», який виглядає так, ніби може більше, ніж здається. Тонкі LED «очі» та широке чорне облицювання з лаконічною решіткою створює характер. Коротка база, короткий капот та вертикальна кабіна – виглядає максимально функціонально. Немає відчуття китайського «іграшкового» дизайну – є робочий, індустріальний стиль. Вигляд ззаду не викликає відчуття «бюджетної саморобки», а виглядає як сучасний фірмовий продукт. Інтегровані задні ліхтарі добре вписуються в пропорції площини заднього борту.»

На думку Романа, поява такого автомобіля на ринку додасть свіжого дихання у сферу вантажних перевезень. А якщо все складеться так, як планують творці проєкту, BEEZY цілком може стати українським «народним авто». Познайомитися з BEEZY можна також у мережі на сторінках проєкту у Facebook та Instagram.
-
Ретро 12 квітня 2026 17:00Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні -
Ретро 11 квітня 2026 21:21Першим легковикам Toyota виповнилося 90 років -
Подія 11 квітня 2026 18:01Розшифровка значків на панелі приладів