Верховна Рада скасувала пільгове розмитнення автомобілів – коли закон набуде чинності

21 червня 2022, 11:59
Верховна Рада скасувала пільгове розмитнення автомобілів – коли закон набуде чинності

Сьогодні, 21 червня 2022 року, Верховна Рада України підтримала одразу у двох читаннях урядовий законопроект №7418 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування».

За повернення мита, акцизу та ПДВ на імпортні товари та розмитнення автомобілів проголосувало 234 народні обранці. Як зазначив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк, податки повернуть із 1 липня цього року. Виняток буде зроблено лише для тих транспортних засобів, які ввозять до країни для потреб ЗСУ.

Желєзняк зазначив, що, на думку уряду, через запровадження нульового розмитнення автомобілів бюджет країни недоотримав близько 13 млрд гривень. За час дії безмитної легалізації машин в Україну завезли понад 19 тисяч авто. Звісно, це рішення дало змогу наситити ринок, але й створило проблеми, тому думка депутатів була практично одноголосною.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    Ретро 12 квітня 2026 17:00
    Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз