Wrightbus запускає нове покоління електробусів

16 листопада 2025, 17:00
Wrightbus запускає нове покоління електробусів

Північноірландський виробник Wrightbus офіційно представив акумуляторний електробус Electroliner другого покоління. Нова модель відрізняється збільшеним запасом ходу, швидшою зарядкою, покращеними функціями обігріву та охолодження, збільшеним терміном служби акумулятора та тривалішою гарантією. Очікується, що оператори отримають зниження загальної вартості володіння приблизно на 11%, порівняно з автобусами першого покоління.

За даними британського галузевого видання Bus-news, вже продано понад 900 електробусів другого покоління і очікується, що до кінця 2026 року у Великій Британії та Ірландії буде експлуатуватися майже 1100 таких машин. Виробництво нових автобусів йде повним ходом на заводі Wrightbus у Баллімені

Нова лінійка включає одноповерховий Electroliner Kite та двоповерховий StreetDeck Electroliner. Обидва оснащені новою трансмісією Voith VEDS1.5 (під брендом Driventic) та передовими акумуляторними LFP-батареями від CATL. Зазначимо, що з 2021 року Wrightbus використовує акумулятори Forsee Power NMC із тонким корпусом.

Одноповерховий автобус оснащений акумулятором ємністю 528 кВт·год або 442 кВт·год і може проїхати до 600 км на одній зарядці, а двоповерхова модель використовує акумулятор ємністю 442 кВт·год, що забезпечує запас ходу близько 440 км. Час заряджання скорочено до 75 хвилин за потужності 380 кВт, а гарантія на акумулятор становить 15 років.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Larte Design показав Cadillac Escalade для модників
    Тюнінг 06 квітня 2026 19:00
    Larte Design показав Cadillac Escalade для модників
    Відоме німецьке тюнінг-ательє Larte Design, що спеціалізується на візуальному доопрацюванні продукції преміальних брендів, представило своє бачення розкішного позашляховика Cadillac Escalade. Новинка отримала оригінальне карбонове обваження в незвичайному для такого гіганта... рожевому кольорі. Це також не перший експеримент Larte із рожевим карбоном. Ще в лютому компанія представила аналогічне доопрацювання для Porsche Cayenne, але рожевий обвіс для Cadillac демонструє вперше. Загалом Larte встановила 17 окремих карбонових деталей. Спереду все починається з рожевого спліттера, з боків якого розташовані два невеликі денні ходові вогні. Також є перероблена окантовка решітки радіатора, а також новий капот з безліччю повітрозабірників. Це, безумовно, привертає увагу, але, мабуть, не дає жодних аеродинамічних чи охолодних переваг. Рожеві карбонові деталі продовжуються з боків Escalade і включають нові колісні арки, дзеркала та декоративні накладки на нижній частині дверей. Також позашляховик отримав рожевий карбоновий спойлер на даху, відповідний дифузор та рожеві карбонові акценти на задніх дверях. Для тих, хто не поділяє думки Генрі Форда про те, що «колір автомобіля може бути будь-яким, за умови, що він чорний», варіант від Larte Design може виявитися саме тим, що потрібно.
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз