<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

Як не купити автомобіль з підробленими документами

Autocentre null
Autocentre
Oct 24, 2019 09:54 AM

Щорічно поліція виявляє кілька тисяч автомобілів з підробленими документами або перебитими VIN-кодами. І це тільки ті факти, які виявляють. Згадайте, коли востаннє поліція після зупинення Вашого автомобіля звіряла номер кузова з даними техпаспорта, і Ви зрозумієте, що фактично таких автомобілів набагато більше. Це тому, що поліція не приділяє цьому належної уваги. Раніше МВС заявляло про наявність на дорогах України близько 10% таких автомобілів.

Доволі часто власники навіть не здогадуються про наявність підроблених документів. Про це вони дізнаються вже під час переоформлення автомобіля в МРЕВ (Сервісних центрах). При цьому на дорогах зустрічаються як професійні підробки, так і відверта халтура, коли автомобіля в жодній базі даних авто немає.

Методи автошахрайства бувають різними. Є випадки, коли номерний знак автомобіля і техпаспорт збігаються, але номер кузова інший. Часто під дані техпаспорта перебивають номер кузова. Іноді все збігається з техпаспортом, зокрема і номер кузова, проте автомобіль відсутній в базі МВС. З однаковими документами можуть їздити і два, і три, і чотири автомобілі. І тільки один із них легальний.

Через заборону експлуатації автомобілів на іноземній реєстрації з тотальним контролем за їх використанням, значна частина невивезених і нерозмитнених євроблях може поповнити лави автомобілів з підробленими документами і номерами кузова. Тому кількість автомобілів з підробленими документами на ринку може зрости як ніколи.

Такі автомобілі з обліку не знімаються і на облік не ставляться, оскільки під час цих операцій здійснюється експертиза автомобіля. Придбання такого автомобіля відбувається, як правило, за дорученням або за розпискою.

МВС надало загальний доступ до бази свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, виданих з 2013 року. Він розміщений тут. Ввівши дані свого техпаспорта, ви зможете переконатися, що техпаспорт з таким номером і серією було видано. Також ви можете звірити,  чи саме на Ваш автомобіль видавали такий документ за такими параметрами, як дата першої реєстрації, дата реєстрації, рік випуску, марка, модель, номер шасі, об’єм двигуна тощо.

Якщо Ви плануєте придбати автомобіль, то безпечніше це зробити через переоформлення в сервісному центрі МВС. Якщо Ви все ж вирішили придбати автомобіль за дорученням, доцільно перед купівлею зробити висновок експерта сервісного центру. Ця процедура займає щонайбільше двадцять хвилин, але ви отримаєте офіційне підтвердження про легальність автомобіля і захистите себе від кримінальної відповідальності та втрати автомобіля.

Завантаження...